برای درمان جوش های زیر بغل این نسخه ی طبیعی وگیاهی را به شما پیشنهاد می کنیم. - سلامت زنان
سلامت نسل ها

برای درمان جوش های زیر بغل این نسخه ی طبیعی وگیاهی را به شما پیشنهاد می کنیم.

جوش های زیر بغل

جوش های زیر بغل با قرمزی و خارش همراه است ، برای درمان و تسکین عوارض آن به سراغ نسخه های طبیعی و گیاهی خواهیم رفت.

 


 بهترین راه طبیعی درمان خارش جوش های زیر بغل

قرمزی ، خارش ، تیرگی ، برآمدگی های کوچک ، درد ، پوسته پوسته شدن و بوی بد از نشانه های جوش و خارش زیر بغل هستند . اگر چه جوش ها و خارش های سخت زیر بغل ترک خوردگی خشکی ، درد زیاد و تاول زدن را به همراه دارد که نیاز به مراقبت زیاد و مشورت پزشک را دارد.

بیشتر جوش های زیر بغل با نسخه های خانگی و رعایت بهداشت درمان می شوند در این متن به شما نسخه های خانگی  پیشنهاد می کنیم که در از بین بردن جوش ها بسیار موثر هستند.

۳ راه خانگی برای رفع خارش و سوزش جوش های زیر بغل و قسمت های حساس پوست بدن

۱- با کمپرس آب سرد جوش های زیر بغل را تسکین دهید:

خارش و احساس سوزش زیر بغل را با کمپرس آّب سرد براحتی درمان کنید. دمای پایین و خنک خارش را کم و از بروز جوش جلوگیری می کند . مقداری یخ را داخل لباس پنبه ای بپیچید و دقایقی روی محل جوش قرار دهید و سپس دقایقی این کار را نکنید و دوباره این کار را تکرار کنید.

این کار را روزانه ۱۰ دقیقه انجام دهید تا جوش ها از بین بروند.همچنین  شست و شوی زیر بغل با آب سرد روزانه و خشک کردن کامل آن از خارش جلوگیری می کند.هرگز یخ را به طور مسقیم روی پوستتان قرار ندهید . سردی بیش از حد آن به پوستتان آسیب می زند.

حتی ممکن است کمپرس آب گرم هم به کاهش خارش ، تورم ، سوزش و نشانه های دیگر جوش کمک کند این کار را در روز چندین بار تکرار کنید و بعد از آن کمپرس آب سرد قرار دهید تا نتیجه بهتری دهد.

۲-آلوورا روشی ساده برای تسکین خارش و درمان جوش های زیر بغل

آلوورا خاصیت ضد باکتریایی ، ضد التهابی و نرم کنندگی پوست را دارد و درمان جوش ، قرمزی و خارش موثر است . ژل آلوورا را از برگ آن جدا کنید و روی موضع به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با آب سرد بشوید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید.

۳-روغن نارگیل روشی گیاهی و طبیعی برای رفع جوش های زیر بغل :

روغن نارگیل خارش را کاهش می دهد . روغن نارگیل موضع را مرطوب می کند و حاوی ویتامین e  و چربی های سالم است و خارش را تسکین می دهد و به روند درمان سرعت می بخشد و از بروز جوش های عفونی جلوگیری می کند.

یک قاشق روغن اسطخودوس را با ۴ قاشق روغن نارگیل به خوبی ترکیب و به مدت ۱۰ – ۱۵ دقیقه روی موضع قرار دهید . پوست را با دستمال خشک کنید و این کار را روزی ۲ بار انجام دهید.

( این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین درمان پزشکی و مراجعه به پزشک نمی باشد . )

منبع:     نمناک     namnak.com

 


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت زنان