خوردنی های سرطان زا را بشناسید تا از ابتلا به سرطان پیشگیری کنید - سلامت زنان
سلامت نسل ها

خوردنی های سرطان زا را بشناسید تا از ابتلا به سرطان پیشگیری کنید

خوردنی های سرطان زا

خوردنی های سرطان زا مانند انواع خوراکی های دودی مانند ماهی، برنج، گوشت، سوسیس، کالباس، سس و پنیرهای دودی حاوی مواد شیمیایی مختلفی همچون هیدروکربن ها هستند که می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.


مصرف برخی از خوردنی های مضر خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد، در مقابل انواع خوردنی های دودی مانند ماهی، برنج، گوشت، سوسیس، کالباس، سس و پنیرهای دودی حاوی مواد شیمیایی مختلف ساطع شده از دود مانند هیدروکربن ها هستند و می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.در اینجا رایج ترین خوردنی ها که شما را چند قدم به سرطان نزدیک می کنند، بیشتر معرفی شده اند؛ مواد غذایی ای که شاید هر روز به انواع مختلف مصرف شوند:

 

ذرت تفت داده شده

واقعیت این است که این نوع خوردنی به تنهایی نمی تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد اما اقلام غذایی این چنینی با کیسه هایی حاوی مواد شیمیایی به نام پرفلوئورواکتانوئیک اسید بسته بندی شده اند که مطالعات ثابت کرده این مواد شیمیایی خطر ناباروری در زنان و ابتلا به برخی از انواع سرطان را افزایش می دهند.

 

گوشت های فراوری شده

انواع خوردنی های گوشتی از قبیل سوسیس، هات داگ، بیکن و … در بلندمدت خطر ابتلا به برخی سرطان های خاص از جمله سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد. مطالعات نشان داده که مصرف بیش از ۱۶۰ گرم از گوشت های فرآوری شده در طول روز، خطر افزایش مرگ های ناشی از سرطان را در طول زمان تا ۴۴ درصد افزایش می دهد.

 

گوشت قرمز کبابی/ کباب کردن گوشت سفید مرغ

ساختار مولکولی و شیمیایی گوشت قرمز هنگام فرایند کبابی شدن تغییر می کند و خطر ابتلا به سرطان پروستات و سرطان سینه را افزایش می دهد.

 

کنسرو گوجه فرنگی

ماده شیمیایی بیس فنول در این کنسروها خطرناک است و اسیدیته گوجه فرنگی به احتمال زیاد منجر به حل بیس فنول در مواد غذایی می شود.

 

نوشابه های گازدار

سودا پر از قند، رنگ های غذایی و مواد شیمیایی است؛ این نوع نوشیدنی ها بدن را اسیدی می کنند و سلول های سرطانی را پرورش می دهند. سودا یا آب گازدار یا آب کربناته، آبی است که در آن کربن دی اکسید، تحت فشار حل شده باشد.

 

روغن های هیدروژنه

روغن های هیدروژنه معمولاً برای ذخیره غذاهای فراوری شده استفاده می شود که می تواند به بیماری های ناتوان کننده سیستم بدنی، مانند سرطان منجر شود.

 

ماهی پرورشی

ماهی آزاد پرورشی کمبود ویتامین D دارد و اغلب با مواد شیمیایی سرطان زا آلوده شده و آلوده به بی فنیل های پلی کلرینه و آفت کش ها است.

 

غذاهای اصلاح شده ژنتیکی

مصرف این نوع محصولات غذایی یک نگرانی عمده از نظر ابتلا به انواع مشکلات سلامتی است و بهتر است محصولات آلی و ارگانیک جایگزین آنها شوند.

 

منبع : آوای سلامت

 

مطالب مرتبط :


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت زنان