با این ترفند های آرایشی جوان تر به نظر برسید ! - سلامت زنان
سلامت نسل ها

با این ترفند های آرایشی جوان تر به نظر برسید !

یکی از آن دسته کارهایی که خانم های ما به آن عادت دارند آرایش کردن میباشد؛ اغلب بانوان ایرانی از همان دوران نوجوانی آرایش را به صورت تجربی آغاز میکنند. مسلما هر کسی که میخواهد کاری را به صورت تجربی شروع کند؛ در ابتدای کار کلی اشتباه دارد و بعد از پرسیدن نظرات متوجه اشتباهاتش میشود؛ ولی به جای انجام این اشتباهات می توانید از ترفندها و نکات ساده برای بهبود آرایش خود و جوان تر دیده شدن صورت استفاده کنید. در ادامه ما این ترفندها را به شما آموزش خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.


انتخاب رژلب تیره:

انتخاب رژلب تیره

لب ها در طول زمان ممکن است حجم خود را از دست بدهند. رنگ های تیره باعث می شود لب های شما کوچک تر از قبل دیده شود. رنگ هایی همچون صورتی می تواند لب های شما را برجسته تر و پرتر نشان دهد. استفاده از رژ لب براق تاثیر بهتری خواهد داشت. اگر دوست دارید از رژ لب تیره استفاده کنید، از فرمولی استفاده نمایید که دارای رنگ بسیار سنگین نباشد. از دور لب مناسب استفاده کنید که با رنگ لب های شما هماهنگ باشد.

از فونداسیون نامناسب استفاده می کنید:

فونداسیون نامناسب

فونداسیونی که زیاد روشن یا تیره باشد باعث تیره و غیر طبیعی دیده شدن پوست می شود. در این صورت افراد فکر می کنند که شما بیمار هستید. برای اینکه مطمئن شوید از رنگ مناسبی برای پوست خود استفاده می کنید، ان را روی قسمتی از پوست صورت تست نمایید. بیشتر افراد فونداسیون را روی دست تست می کنند که این کار اشتباه است. رنگی که روی صورت اعمال می کنید باید با پوست صورت همخوانی داشته باشد.

از ابروهای خود چشم پوشی می کنید:

03-makeup-look-older-skipping-eyebrows

در طول زمان ابروهای شما کم پشت تر خواهد شد به خصوص اگر بیش از حد آن ها را برداشته باشید یا از رنگ های مصنوعی استفاده کرده باشید. شما می توانید ابروهای خود را با محصولاتی پر کنید که کمی روشن تر از رنگ موهای تان است.

از سرخی گونه در نواحی نادرست استفاده می کنید:

04-makeup-look-older-blush-wrong-spot

زمانی که سرخی گونه را تنها بر روی گونه اعمال می کنید باعث ایجاد یک دایره غیر طبیعی و نامناسب خواهید شد که جلوه زیبایی ندارد. سعی کنید آن را از زیر استخوان گونه اعمال کنید و اجازه دهید ظاهر طبیعی داشته باشد.

پایین چشم خود را با مداد پر می کنید:

05-makeup-look-older-line-eyes

خط چشم هایی که در پایین چشم مورد استفاده قرار می گیرد باعث کوچک تر دیده شدن چشم خواهد شد. در حالیکه خط بالای چشم باعث بزرگ تر و زیباتر دیده شدن چشم می شود. البته باید بدانید که خطوط تند و استفاده از رنگ های تیره می تواند ظاهر شما را خراب کند. تنها لایه نازکی از رنگ قهوه ای یا خاکستری را در خط بالای چشم اعمال کنید.

از آرایش سنگین استفاده می کنید:

06-makeup-look-older-heavy-hand

لایه ضخیمی از فونداسیون یا کانسیلر می تواند باعث نمایان شدن چین و چرووک صورت شود و چهره شما را پیرتر نشان دهد. استفاده از فونداسیون سبک به شما کمک می کند چهره زیباتر و جوان تری داشته باشید. در انتهای کار یک اسفنج خیس را در نواحی که چین و چروک صورت وجود دارد فشار دهید.

از رنگ بد برای سرخی گونه استفاده می کنید:

07-makeup-look-older-blush-color

بر خلاف رنگ قهوه ای یا تیره، رنگ های روشن باعث می شود گونه شما پرتر دیده شود و همین امر باعث خواهد شد کل صورت شاداب و جوان تر به نظر برسد. از رنگ مناسب برای گونه خود استفاده کنید.

از کانسیلر نادرست استفاده می کنید:

08-makeup-look-older-concealer

بیشتر افرادسعی می کنند خطوط زیر چشم را با کانسیلر پنهان نمایند. در برخی از موارد آن ها از سایه ای استفاده می کنند که بسیار روشن است. اینکار باعث برجسته تر شدن عیب صورت می شود. همچنین از محصولاتی که زمینه سبز دارند نیز خودداری کنید. رنگی را بردارید که تن زرد رنگ داشته باشد تا بتواند تن صورتی زیر چشم را خنثی نماید.

کار خود را با پودر تمام می کنید:

09-makeup-look-older-powder

زمانی که از پودر استفاده می کنید درخشندگی و جوانی صورت خود را نیز پنهان خواهید کرد. سعی کنید به جای پودر از محصولاتی استفاده کنید که باعث نشان دادن چین و چروک صورت نشود.

از سایه چشم نامناسب استفاده می کنید:

10-makeup-look-older-shimmer-eyeshadow

گلیترها معمولا روی صورت می پاشند و باعث برجسته تر شدن چین و چروک صورت خواهد شد. سعی کنید از سایه رنگی مات استفاده کنید.

منبع : http://www.healthmag.ir

مجله سلامت


دیدگاه های با این ترفند های آرایشی جوان تر به نظر برسید !

  • ترفند جالب بود . امیدوارم تنها این ترفند ها در مقابل شوهر باشد .

    سید صادق عبدالصالحی مهر ۶, ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵ ب.ظ پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت زنان