سلامت نسل ها

توصیه های آرایشی برای بانوان

Rate this post
Rate this post

متاسفانه در چند سال اخیر مصرف مواد آرایشی در بین زنان افزایش یافته بنابراین توصیه می شود از لوازم آرایشی کمتر استفاده نمایند زیرا بی اثر بودن مواد آرایشی اثبات نشده و ممکن است در اینده اثرات زیان باری بر سلامتی داشته باشد. استاندارد بودن لوازم آرایشی به معنای ایمن بودن این مواد نیست. در مواد اولیه ای که برای تولید لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود در برخی موارد سرب و جیوه و الکل مشاهده می شود و میزان این مواد در لوازم آرایشی تقلبی بیشتر است. در اینجا توصیه می شود مادران باردار نباید از لوازم آرایشی به میزان زیاد و مکرر استفاده کنند.

حاملگی یک دوران بسیار حساس زندگی است که باید در این دوران محدودیت و کارهایی را رعایت کنیم تا جنین به خوبی رشد کند و فرزندی سالم به دنیا بیاید در اینجا به چند نکته درمورد استفاده لوازم ارایشی در دوران بارداری اشاره می­کنیم.

برخی از پزشکان نه تنها در ماه های اول بارداری بلکه در طول بارداری استفاده از لوازم آرایشی را منع می­کنند. هر ماده ای که از طریق پوست جذب شود تاثیر مستقیم بر روی مادر و جنین او خواهد گداشت.

مصرف رژ لب: با توجه به اینکه بیشتر رژلب های موجود در بازار حاوی سرب هستند و این ماده برای جنین بسیار خطرناک است مواد تقلبی کیفیت لازم را ندارند و امکان وجود فلزات سنگین در آنها وجود دارد و این فلزات در انسان ایجاد مسمومیت می­کند حتی رژها با برندهای معروف به علت سرب زیاد موجود در آن هنگام بارداری منع می­باشد چون سرب از فلزات سنگین است و مصرف آن برای سلامتی جنین زیان آور و استفاده بیش از حد آن می­تواند موجب پارگی کیسه آب شود.

کرم­های آرایشی: از ماده ای به نام پارابن که اثر هورمونی دارد تشکیل می­شود و بر روی جنین به خصوص جنین های پسر اثر نامطلوبی دارد و خسارت جبران ناپذیری بر رشد جنسی جنین پسر دارد که این مسئله سخت جامعه پزشکی را نگران کرده و در صدد یافتن راه حل این معضل هستند.

رنگ مو: بهتر است تا ۶ ماهه اول بارداری از رنگ کردن موهای خود خودداری کنید مخصوصا استفاده از رنگ­های تیره که کاملا منع شده است زیرا پارافنیلن دی آمین موجود در رنگ موهای شیمیایی از طریق پوست جذب می شود و جنین را با مشکل مواجه می­کند.

خانم­های عزیز که علاقه به استفاده از لوازم آرایشی را دارند بهتر است از از لوازم آرایشی که دارای کیفیت و برندهستند استفاده نمایند.

 


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری