سلامت نسل ها

پیشنهاداتی در مورد کاهش درد زایمان

Rate this post
Rate this post

کاهش درد زایمان با روش های درست و توصیه شده مربوط به انتخاب نوع زایمان است که از یک متخصص زنان و زایمان در این مورد به طور خلاصه و مفید نکاتی را مطرح کرده است که در این مطلب می خوانید.


 در زایمان بیدرد، پس از اینکه دردهای واقعی شروع شدند، بیحسی کمکم و به صورت ادامه دار وارد نخاع میشود، زایمان در این روش هیچ دردی ندارد. وی در رابطه با روشهای دیگر کاهش درد گفت: تزریق مسکن هم یکی از راههای کاهش درد است، اما در بیشتر اوقات این مسکنها مخدر هستند و موجب آسیب به نوزاد و مادر میشود. پس باید از مسکنهای غیرمخدر استفاده کرد.

زایمان در آب نیز یکی دیگر از انواع زایمانهای طبیعی است که درد را مقدار اندکی کاهش میدهد و بیشتر در زایمان اثر میکند. وی با تاکید بر اینکه انجام زایمان طبیعی بهتر از سزارین است و تنها در برخی شرایط خاص و بنا به نظر پزشک باید سزارین کرد، ادامه داد: در موارد کمی باید عمل سزارین انجام داد، مثلا لگن مادر کوچک باشد، از وقت زایمان گذشته باشد یا این که نوزاد با پا بیاید.

این متخصص زنان و زایمان تصریح کرد: در زایمان طبیعی نیز ریسک وجود دارد، مثلا احتمال خونریزی که مهم ترین علت فوت است یا عفونت محل؛ اما ریسک سزارین بیشتر و بالاتر است و بنابراین زایمان طبیعی را توصیه میکنیم.

ایسنا


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری