سلامت نسل ها

بهترین ساعات برای خوابیدن و بیدار شدن؟

Rate this post
Rate this post

یک پزشک به بیان بهترین ساعات خوابیدن و بیدار شدن پرداخته و از تاثیر خواب مناسب برروی پوست گفته است.


تاثیر خواب مناسب برروی پوست

رییس مرکز اختلالات خواب استان کرمانشاه اظهار کرد: تنظیم خواب شبانه روزی تاثیر بسیاری در تنظیم ریتم های فیزیولوژیکی بدن فرد مانند ترشح هورمون ها دارد.
دکتر حبیب الله خزایی، با بیان اینکه تنظیم ریتم خواب شبانه روزی جزو مهم ترین مسائل بهداشت خواب است، گفت: تنظیم ریتم خواب شبانه روزی تاثیر بسیاری بر سلامت افراد دارد.
وی افزود: بسیار مهم است که فرد ساعت مشخصی بخوابد و ساعت مشخصی هم بیدار شود و این امر هم در کیفیت خواب و هم در سلامت و در تنظیم ریتم های فیزیولوژیکی بدن فرد مانند ترشح هورمون ها تاثیرگذار است.

این پزشک با هشدار نسبت به خوابیدن و بیدارشدن دیرهنگام، گفت: دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن اثرات منفی بر تمام ارگان های بدن از جمله پوست دارد. خوابیدن به موقع و بیدار شدن به موقع و منظم می تواند کیفیت پوست افراد را بالا برد و از طرفی هم دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن اثرات سویی بر پوست دارد.

خزایی بهترین ساعت خوابیدن را ساعت یازده تا ۱۲ شب و بهترین ساعت بیدار شدن را پنج تا هفت صبح اعلام کرد و افزود: در کنار این خواب شبانگاهی، نیم ساعت خواب نیم روزی هم می تواند به آمادگی بیشتر فرد برای انجام فعالیت های روزانه خود کمک کند. نیاز به خواب در افراد مختلف متفاوت است و برخی کم خواب و برخی پر خواب هستند که عادت در این زمینه نقش موثری دارد. به  طور میانگین هشت ساعت خواب روزانه برای افراد کافی است، اما بسته به میزان نیاز افراد برخی کمتر و برخی بیشتر از این ساعت می خوابند.

وی افزود: توصیه می شود خواب افراد در طول شبانه روز از شش ساعت کمتر و از ۹ ساعت بیشتر نشود که در غیر اینصورت برای بدن آسیب رسان خواهد بود.

سیمرغ


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری