سلامت نسل ها

عوارض استفاده نادرست از لنز برای چشم ها

Rate this post
Rate this post
استفاده نادرست از لنزهای چشمی همچون قرار دادن آنها داخل چشم به هنگام خواب آسیب های جدی به این عضو حیاتی و حساس بدن وارد می کند.


به گزارش ایسنا، متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: آسیب های چشمی در ۲۰ درصد عفونت های مرتبط با استفاده ناصحیح از لنزها طی ۱۰ سال به سازمان غذا و داروی این کشور گزارش شده است.
همچنین “میشل بیچ” از مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا گفت: استفاده نادرست از لنزهای چشمی و عدم مراقبت از آنها می تواند موجب عفونت چشمی شود که در نهایت آسیب جدی و طولانی مدتی را به همراه دارد. همچنین بسیاری از مردم که از لنزهای چشمی استفاده می کنند آنها را جزء تجهیزات پزشکی که با این عضو حساس تماس دارد در نظر نمی گیرند.
در این بررسی محققان مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا به مطالعه روی ۱۱۰۰ پرونده پزشکی بیماران مبتلا به عفونت چشمی مرتبط با لنزهای چشمی در فاصله سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ پرداخته و مشاهده کردند که از هر پنج بیمار یک نفر به زخم قرنیه یا دیگر انواع آسیب دیدگی های چشمی ناشی از عفونت مبتلا شده است. همچنین بیش از ۱۰ درصد بیماران برای دریافت مراقبت های فوری به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
به علاوه حتی در صورتیکه عفونت چشمی ناشی از لنز جزئی باشد باز هم می تواند آسیب زننده و دردآور باشد به گونه ای که برخی بیماران مجبور می شوند به طور روزانه به پزشک مراجعه کرده یا برای درمان عفونت هر ساعت از قطره چشم استفاده کنند.
به گزارش هلث دی نیوز، بسیاری از این عفونت ها قابل پیشگیری هستند و می توان با اصلاح رفتارهایی همچون خودداری از قرار دادن لنز در چشم هنگام خواب یا توجه به تاریخ مصرف لنزها، سلامت این عضو حساسِ بدن را حفظ کرد.
منبع : ایسنا

نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری