سلامت نسل ها

درمان میگرن و فشار خون بالا با امواج صوتی

5 (100%) 2 votes
5 (100%) 2 votes

 امواج صوتی هم میتوانند بر روی انسان اثر منفی بگذارند و هم اثر مثبت.یکی از اثرات مثبتی که دانشمندان آن را کشف کرده اند این است که امواج صوتی و صدا میتوانند در درمان میگرن و فشار خون بالا موثر باشند و اثرات آن ها را کاهش دهند.جزییات بیشتر از این تحقیقات را در ادامه مطالعه خواهید کرد.


دانشمندان پس از دو مطالعه تحقیقاتی، یک راه جدید مبتنی بر صدا ابداع کرده اند که با کمک آن می توان فشار خون بالا و علائم میگرن را کاهش داد.

محققان یک شیوه جدید برای درمان ابداع کرده اند که در ابتدا با خواندن فعالیت مغز از طریق سنسورها یا حسگرهای متصل به پوست سر، آنها را به مجموعه ای از اصوات شنیدنی تبدیل می کند. اصوات پس از آن، از طریق یک هدفون در زمانی به اندازه میلی ثانیه منعکس می شود و در نهایت منجر به کاهش فشار خون بالا و همچنین علائم میگرن می شود.
به نقل از هلث دی نیوز، به گفته دکتر چارلز تگلر، استاد مغز و اعصاب و سرپرست گروه تحقیقات که در هر دو مطالعه مربوط به این تحقیق شرکت داشته است، مغز انگار که به خود در آیینه ای اکوستیک نگاه کند، به اصوات پخش شده گوش می دهد و از آن به عنوان فرصتی برای بهینه سازی، استراحت و تنظیم مجدد کارکردهای خود استفاده می کند.
بررسی کارایی این روش روی ۱۰ مرد و زن طی یکی از این تحقیقات نشان داد که پس از نزدیک به ۱۸ جلسه ده روزه، فشار خون به میزان قابل توجهی در شرکت کنندگان کاهش پیدا کرد. فشار خون سیستولیک (که عدد بالای فشار را نشان می دهد) در این افراد از ۱۵۲ به ۱۳۶ رسید و فشار خون دیاستولیک (که عدد پایین را نشان می دهد) از ۹۷ به ۸۱ کاهش پیدا کرد. میزان طبیعی فشار خون در افراد، بر اساس اعلام موسسه ملی قلب، ریه و خون ایالات متحده، حدود ۱۲۰ روی ۸۰ میلی متر جیوه است.
به گفته دکتر ریموند تاونسند، استاد و مدیر برنامه فشار خون بالا در موسسه پزشکی پن، کاهش ایجادشده توسط این فنآوری با دستاوردهای استفاده از داروهای ضد فشار خون همتراز است.
در مطالعه ای دیگر، محققان ۵۲ فرد بزرگسال مبتلا به میگرن را مورد آزمایش و بررسی قرار دادند که به طور میانگین بیش از ۹ روز در ۱۶ جلسه شرکت کرده بودند. دو هفته پس از روند درمان به این طریق، بیخوابی، خلق وخو و سردرد گزارش شده از سوی این بیماران طبق یافته های تحقیق بهبود یافت.
داون بوزه، مدیر طب رفتاری در مرکز سردرد مونته فیور گفت: به نظر می رسد که درمان با صوت می تواند با ایجاد تعادل و همتراز کردن سیستم عصبی و شکلی از بازخورد زیستی، به تنظیم و کنترل عملکردهای بدن و اندام های داخلی همچون ضربان قلب، هضم و تنفس کمک کند. هیجان انگیز است که بگویم این فنآوری در نهایت ممکن است باعث پدید آمدن گزینه های جدیدی برای درمان و بهبود زندگی کسانی باشد که ابتلا به میگرن زندگی آنها را دچار اختلال می کند.

منبع : (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین زاده)

 


Comments to درمان میگرن و فشار خون بالا با امواج صوتی

نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری