سلامت نسل ها

با ورزش هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند آشنا شوید !

Rate this post
Rate this post

 

ورزش های کالری سوز را می شناسید؟


 

 ورزش های کالری سوز شامل دسته ای از ورزشها هستند که بر اساس نوع فعالیت آنها بدن در مدت زمان یک ساعت میزان قابل توجهی کالری می سوزاند.

دویدن چقدر کالری می سوزاند

بله به همین راحتی حدود ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ کالری در ساعت بسوزانید. دویدن و پیاده روی سریع یکی از ورزش هایی است که تمام بخش های بدنتان را درگیر می کند و به سوختن کالری و کاهش سایز سرعت می بخشد.

فوتبال:

اگر هنوز یک طرفدار دو آتیشه ی این ورزش جذاب هستید بهتر است که خودتان هم جزوی از بازیکنان شوید. فوتبال جزو ورزش های عالی برای سوزاندن کالری است .

با هر ساعت ورزش فوتبال شما ۶۰۰ تا ۹۰۰ کالری در بدنتان می سوزانید.

بوکس

حتما شما هم دقت کرده اید که ورزشکاران رشته ی بوکس با سروصورتی پر از عرق به انجام حرکات و ورزش زیبای بوکس می پردازند. این نشان از تحرک سنگین و بالای این ورزشکاران است که در هر ساعت میزان ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ کالری می سوزانند.

ورزش های رزمی

مهم نیست که کدامیک از ورزش های رزمی را انجام دهید. کاراته یا تکواندو تنها باید بگویم که علاوه بر شوق و هیجانی که این ورزش ها در ورزشکار ایجاد می کنند میزان ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ کالری در هر ساعت با انجام ورزش های رزمی سوخته می شود.

کوه نوردی

زمانی که شما با بدنی صاف و با حالتی صحیح ارتفاعی را طی می کنید یعنی شما با یک حالت بدنی عالی در یک فضا با اکسیژن خالص در حال سوزاندن کالری به میزان ۶۵۰ تا ۹۰۰ هستید.

تنیس

توقف – حرکت – آهسته – سریع این ریتم حرکات ورزش هایی مثل تنیس و اسکواش هستند که به نظر نمی رسد به جزو ورزشهایی باشند که بیشترین کالری را می سوزانند اما باید گفت این ورزش ها در حدود ۶۰۰ تا ۹۵۰ کالری در ساعت می سوزانند.

شنا چقدر کالری می سوزاند

یکی از بزرگترین فواید ورزش شنا ایجاد تعادل و افزایش قدرت عضلات بدن است. اگر دسترسی به یک استخر البته تمیز و استاندارد دارید فرصت را غنیمت بشمارید و با انجام ورزش شنا در هر ساعت ۵۰۰ الی ۸۰۰ کالری بسوزانید.

اسکی

اسکی یکی از ورزشهای بسیار مفید برای سوزاندن کالری است. این ورزش هم بالاتنه و هم پایین تنه را تحت تاثیر قرار داده و ضربان قلب را بالا می بـرد. به طـور مـتـوسط نیم ساعت آن تقریبا ۳۳۰ کالری می سوزاند.

منبع : نمناک

namnak.com


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری