سلامت نسل ها

مصرف قهوه و تاثیر آن بر میزان خطر ابتلا به ام اس

Rate this post
Rate this post

طبق یک مطالعه جدید مصرف قهوه موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ ام اس می‌شود. پژوهش‌های پیشین نشان داده بود که مصرف قهوه به کاهش خطر بیماری‌های پارکیسنون و آلزایمر می‌انجامد.


این‌بار پژوهشگران به سراغ نقش قهوه در کاهش خطر بروز‌ ام. اس رفته و به نتایج جالبی دست یافته‌اند. پژوهشگران به بررسی مطالعه‌ای که بر روی ۱۶۲۹ فرد مبتلا به‌ ام. اس و ۲۸۰۷ فرد سالم در سوئد و نیز مطالعه‌ای دیگر بر روی ۱۱۵۹ فرد مبتلا به این بیماری و ۱۱۷۲ فرد سالم در ایالات متحده انجام شده بود پرداختند.

در این مطالعات، میزان مصرف قهوه در میان افراد مبتلا به‌ ام. اس یک و پنج سال پیش از بروز نشانگان این بیماری مورد بررسی قرار گرفت. البته در پژوهش مربوط به سوئد، ۱۰ سال پیش از بیماری نیز مصرف قهوه مورد بررسی قرار گرفت. این میزان با مصرف قهوه توسط افرادی که به‌ام. اس دچار نمی‌شدند مقایسه شد.

مطالعه انجام شده در سوئد نشان داد که احتمال ابتلا به این بیماری در افرادی که قهوه نمی‌خوردند از احتمال بروز این بیماری در افرادی که حداقل شش فنجان قهوه در روز مصرف می‌کردند بیشتر بود. همچنین مصرف قهوه بین ۵ تا ۱۰ سال پیش از بروز نشانگان بیماری نیز اثرات مثبتی داشت.

در مطالعه نمونه‌های آمریکایی نیز مشخص شد احتمال ابتلا به‌ام. اس در افرادی که قهوه نمی‌نوشیدند، یک و نیم برابر بیشتر از کسانی بود که از یک سال پیش از پدیدار شدن نشانگان، چهار فنجان (یا بیشتر) قهوه می‌نوشیدند.

منبع : salamat.gov.ir

مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری