سلامت نسل ها

کدام نوع از ضد آفتاب ها محافظت بیشتری را از پوست بعمل می آورند ؟

Rate this post
Rate this post
 ضدآفتاب های دارای فاکتور محافظت از خورشیدی بالا بخرید/ SPFهای عدد بالا در برابر اشعه نور خورشید مقاوم ترند.

 رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو ” ایفدانا “، جهت محافظت از پوست در گرما و افرادی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند توصیه هایی را بیان نمود.

دکتر مصطفی اسماعیلی گفت: برای محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید استفاده از ضدآفتاب  ها توصیه می شود و همانطوری که اشعه خورشید در دراز مدت باعث سرطان پوست می شود استفاده از کرم های ضدآفتاب تاکید می شود.

انواع ضد آفتاب

وی ادامه داد: ضدآفتاب ها جهت جلوگیری از اثرات مضرآفتاب بر روی پوست استفاده می گردند و به دو نوع فیزیکی و شیمیایی طبقه بندی می شوند.

دکتر اسماعیلی  اظهار داشت: ضدآفتاب های فیزیکی  شامل مواردی نظیر تیتانیوم دی اکساید و زنیک اکساید هستند که با مسدود کردن سطح پوست از نفوذ اشعه های مضر جلوگیری می کنند.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشار به  اینکه  ضد آفتاب های شیمیایی با جذب این اشعه ها موجب حفاظت ازپوست می شوند تصریح کرد:  ضدآفتاب ها دارای SPFیا فاکتور محافظت از خورشیدی هستنند که هر چه این عدد بزرگتر باشد درصد قابلیت حفاظتی آن بیشتر بوده  و محافظت بیشتری را از پوست بعمل می آورد.

وی در پایان با اعلام تفاوت میزان SPF  ها   کمترین آنها را SPF30 و بیشترینش را SPF90  عنوان نمود.

منبع : وبدا

salamat.gov.ir


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری