سلامت نسل ها

آیا میدانید بهترین راهکار در مواجه با مشکلات خانوادگی چیست ؟

Rate this post
Rate this post

یک مشاور خانواده اظهارکرد: متاسفانه امروزه بسیاری از زوجین در هنگام مواجهه با مشکل در جمع خانوادگی به جای ابراز نظر و حل مشکل، سکوت کرده و از صحبت کردن پرهیز می کنند.


دکتر مهرداد فلاطونی (روانشناس اجتماعی و مشاور خانواده)  با اشاره به نشانه‌های طلاق عاطفی در خانواده‌ها، گفت: تفاوت سنی غیر معمول افراد می تواند در برخی از اوقات سبب بروز طلاق‌های عاطفی بین زوجین شود.

وی همچنین در ادامه افزود: کاهش وابستگی ها و عدم صرف زمان برای طرف مقابل و افزایش سرگرمی های بدون زناشویی و تمرکز بر مسایل بیرون از خانواده از مهم‌ترین دلایل بروز طلاق عاطفی در خانواده است.

راهبردهای حل مسئله

این روانشناس اجتماعی عدم استفاده از راهبردهای حل مسئله در خانواده را از دیگر دلایل مهم بروز طلاق عاطفی دانسته و عنوان کرد: متاسفانه بسیاری از افراد برای حل مسائل به وجود آمده در خانواده از مراجعه به مشاور پرهیز می کنند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: حضور و شرکت در مشاوره های قبل از ازدواج، هنگام و بعد از ازدواج می تواند تا حد بسیار زیادی از بروز طلاق های عاطفی جلوگیری کند.

فلاطونی با اشاره به دلایل متعدد بروز طلاق عاطفی، تاکید کرد:‌ عدم اعتماد همسران به یکدیگر در حل مشکلات و ایجاد یاس و نا امیدی در حل مسایلی که منجر به ادامه مشاجره می شوند، ضریب بروز طلاق عاطفی را افزایش می دهد.

وی همچنین در ادامه افزود: متاسفانه امروزه بسیاری از زوجین در هنگام مواجهه با مشکل در جمع خانوادگی به جای ابراز نظر و حل مشکل، در حالت سکوت مانده و از صحبت کردن پرهیز می کنند.

این مشاور خانواده که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، در خصوص اشتباهات طرفین در یک رابطه زناشویی توضیح داد: به رخ کشیدن اشتباهات و سرزنش کردن همدیگر به دلیل مسایل کوچک، از عمده‌ترین اشتباهات زنان و مردان در طول یک رابطه عاطفی به شمار می‌آید.

منبع : ایسنا


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری