سلامت نسل ها

اضافه وزن خود را با این توصیه های کاربردی کاهش دهید !

Rate this post
Rate this post

مدیرکل دفتر طب سنتی، ایرانی-اسلامی وزارت بهداشت با بیان اینکه در موقع خوردن آجیل و تنقلات همچنین میوه‌ها تنها از یک نوع مصرف کنیم، گفت: شیرینی‌های ساده مثل نخودچی یا برنجی گزینه‌های بهتری هستند. اگر اضافه وزن دارید میوه را جایگزین شیرینی کنید.


دکتر محمود خدادوست ضمن تاکید بر اهمیت توجه به سلامت در دیدگاه طب ایرانی گفت: مردم هر سال یک بار به متخصصان طب سنتی و سلامتکده‌های طب سنتی مراجعه کنند زیرا سلامتکده‌های طب سنتی مختص بیماران نیست بلکه افراد سالم نیز می‌توانند از خدمات این سلامتکده‌ها بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه توجه به نو شدن زمان و آغاز فصل طراوت باید با نو شدن رفتارها و کنار گذاشتن عادات غلط همراه باشد، اظهارکرد: بیایید یک قدم برای سلامتی به جلو برداریم و امسال یک عادت سلامت بخش را در زندگی خود نهادینه کنیم.

این عادت می‌تواند توجه هر روزه به مبدا خلقت و سلامت، و کمک گرفتن از طبیب ازلی باشد همچنین می‌توانید برای توصیه‌های کلی سلامت‌بخش راهکارهای جزئی بیابید. به عنوان نمونه می‌توانید برای افزایش فعالیت روزانه قبل از رسیدن به مقصد (مثلا یک ایستگاه زودتر) پیاده شوید و بقیه مسیر را پیاده بروید. خودداری از نوشیدن نوشابه‌های گازدار و به جای آن مصرف شربت سکنجبین یا شربت آبلیمو نیز می‌تواند یک از این قدم‌ها باشد.

استفاده از چای برای  کاهش اضافه وزن

مدیر کل دفتر طب سنتی، ایرانی-اسلامی وزارت بهداشت تصریح کرد: استفاده از چای بدون طعم دهنده‌های مصنوعی، جایگزین کردن دمنوش‌های گیاهی، کمتر کشیدن روزی یک نخ سیگار برای سیگاری‌ها یا مصرف سبزی خوردن به جای ماست و ترشی و سالاد همراه غذا می‌تواند از این گزینه ها باشد. این قدم‌ها باید برای شما قابل انجام باشد و خیلی ایده‌آل‌گرایانه و دشوار نباشد و برای انجام آن باید مصر و مصمم باشید.

وی همچنین گفت: حذف وعده ناهار و غنی‌تر کردن وعده صبحانه توصیه همیشگی ما است.

توصیه هایی برای کاهش اضافه وزن در مبتلایان به مشکل معده و سوء هاضمه

مدیرکل دفتر طب سنتی، ایرانی-اسلامی وزارت بهداشت یادآور شد: اگر مشکل معده و سوء هاضمه دارید سعی کنید آب و مایعات را همراه با غذا نخورید. کباب‌ها غذای مناسبی برای شما هستند اما غذاهای سرخ شده در روغن و همچنین مصرف سبزیجات و میوه ها خیلی برای شما مناسب نیست. در میوه ها نیز سیب و موز برای این دسته بیماران مناسب‌تر است.

خدادوست مصرف دمنوش گزنه و سبزیجات پخته نظیر هویج، کلم، زیتون، جو و کرفس و شنبلیله را برای بیماران دیابتی مناسب دانست.

مدیرکل دفتر طب سنتی، ایرانی-اسلامی وزارت بهداشت توصیه کرد: مبتلایان به پرفشاری خون گریپ فروت را می شناسند اما شاید ندانند که مصرف همزمان آن با داروهای فشار ممکن است آنها را به شوک ببرد. پس مراقب باشید و چای ترش (رز چینی) را هم فراموش نکنید.

 

منبع : ایسنا


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری