سلامت نسل ها

اگر عازم سفرهای تابستانی هستید به این نکات توجه کنید !

Rate this post
Rate this post

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به آغاز فصل تابستان و شروع سفرهای تابستانی، توصیه‌هایی به هموطنان ارائه کرد.


توصیه های پزشکی برای سفرهای تابستانی

کولیوند با تأکید بر اینکه افراد دارای شرایط جسمی و روحی یا مبتلا به بیماری خاص باید قبل از سفر با پزشک متخصص خود مشورت کنند، گفت: افراد مبتلا به نارسایی قلبی یا لخته‌شدن خون باید پرواز‌های کوتاه‌مدتی داشته باشند و از نشستن‌های طولانی‌مدت پرهیز کنند و بیماران مبتلا به آسم و سایر بیماری‌های ریوی نیز باید از اقامت در شهرهای آلوده و مناطق مرتفع خودداری کنند.

وی گفت: در مرحله اول افرادی که قصد سفر با مسافت طولانی و بین شهری را با وسیله شخصی خود را دارند، باید خودروی خود را از لحاظ برقی و مکانیکی بررسی کرده و نواقص فنی احتمالی را پیش از حرکت‌کردن برطرف کنند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با تأکید بر اینکه رانندگان نباید به هنگام سفر بار اضافی روی باربند خودرو قرار دهند و به وسیله طناب و چادر از سقوط لوازم جلوگیری کنند، افزود: لازم است رانندگان افرادی بیش از ظرفیت خودرو سوار نکنند و از سوارکردن افراد در پشت کامیونت و کامیون جدا خوردداری کنند.

 

کمک‌های اولیه برای سفرهای تابستانی

کولیوند با تأکید بر حمل کیف کمک‌های اولیه به هنگام سفر گفت: همراه‌ داشتن کیف کمک‌های اولیه و خاموش‌کننده آتش‌نشانی در خودرو شخصی می‌تواند در زمان وقوع حادثه احتمالی و حریق به راننده و سرنشینان خودرو کمک کند.

وی افزود: در صورت بروز هرگونه تصادف یا حادثه جاده‌ای در درجه اول لازم است راننده خودرو خود را به منتهی‌الیه سمت راست جاده هدایت کرده و با استفاده از علائم هشدار در فاصله ۵۰ متری، سایر رانندگان در حال حرکت را از حضور خود مطلع کند. کولیوند ادامه داد: در صورت بروز تصادف شدید در صورتی که بنزین از خودرو به بیرون نشت ‌کند، لازم است رانندگان در درجه اول موتور ماشین را خاموش و بست باطری آن را قطع کنند.

وی با تأکید بر حفظ خونسردی به هنگام بروز آتش‌سوزی در خودرو گفت: در صورت بروز آتش‌سوزی در خودرو، ابتدا باید راننده و سرنشینان خودرو خونسردی خود را حفظ کرده و با استفاده از خاموش‌کننده آتش‌نشانی و بر طبق دستورالعمل سعی کنند خودرو را خاموش کنند.

 

هشدارهای پلیس راه برای سفرهای تابستانی

سرپرست سازمان اورژانس بر لزوم توجه رانندگان و سرنشینان خودرو به هشدارهای پلیس راه تأکید کرد و افزود: لازم است از رانندگی با سرعت غیر‌مجاز پرهیز شود و به هنگام توقف‌های اضطراری نیز موارد ایمنی لازم رعایت شود.

کولیوند با اشاره به رعایت دستورالعمل‌های ویژه برای سرنشینان بیمار و زنان باردار در طول سفر، افزود: افراد در طول سفر باید به این نکته توجه کنند که برخی از افراد که دارای شرایط خاصی هستند، لازم است از دستورهای ویژه‌ای پیروی کنند برای مثال سفرهای هوایی برای زنان در اواخر بارداری ممنوع است.

وی تأکید کرد: همچنین افراد مبتلا به نارسایی قلبی یا لخته شدن خون باید پرواز‌های کوتاه مدتی داشته باشند و از نشستن‌های طولانی‌مدت پرهیز کنند و بیماران مبتلا به آسم و سایر بیماری‌های ریوی نیز باید از اقامت در شهرهای آلوده و مناطق مرتفع خودداری کنند.
کولیوند با تأکید بر اینکه افراد دارای شرایط جسمی و روحی یا مبتلا به بیماری خاصی باید قبل از سفر با پزشک متخصص خود مشورت کنند، افزود: افراد باید این نکته را مدنظر قرار دهند که کودکان و نوزادان نسبت به تغییر شرایط محیط حساس‌تر هستند و باید در طول سفر به آنها توجه بیشتری کرد.

منبع : سلامت نیوز

وقایع اتفاقیه


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری