سلامت نسل ها

ماه چهار ، هفته دو نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار)

Rate this post
Rate this post

ماه چهار ، هفته دو نوزاد . رشد و تکامل

 


کودک شما چگونه رشد می کند؟

از این به بعد کودک شما قادر است تا در مورد دنیای اطراف خود نتیجه گیریهایی را انجام دهد. او به هر چیزی که اطرافش باشد با کنجکاوی نگاه می کند حتی به انعکاس شکل خودش در آینه یا یک سطح صاف.یک آینه نشکن را در برابر او قرار دهید یا هنگامی که آماده هستید او را در برابر یک آینه بنشانید.

کودک شما نخواهد فهمید که آنچه در آینه می بیند در واقع تصویر خودش است (البته وقتی او وارد دو سالگی شود به تدریج این مطلب را خواهد فهمید)؛ اما مهم نیست. او از خیره شدن به انعکاس شکل خود یا دیگران در آینه لذت خواهد برد و ممکن است خوشحالی اش را با یک خنده زیبا با آن دهان بی دندانش نشان دهد!


زندگی شما:

داشتن یک بچه تغییراتی را در رابطه شما با دیگران ایجاد می کند که شامل دوستانتان نیز خواهد شد. گاهی اوقات دوستان قدیمی تان که هیچ وقت بچه نداشته اند به اندازه شما از بچه دار شدنتان خوشحال خواهند شد؛ در این حالت فقط لازم است تا برخی تغییرات در برنامه روزمره زندگی تان داده شود و غیر از این همه چیزهای دیگر در رابطه شما با آنها سر جای خودش خواهد ماند.

اما ممکن است افراد دیگر به اندازه شما هیجان زده نشده باشند. برخی افراد ممکن است حسادت کنند، خسته شوند یا اینکه اصلا علاقه ای به بچه ها نداشته باشند. در این حالت شما نباید دوستانتان را سرزنش کنید. شما نیز در حال تغییر هستید. کارهایی که قبلا به آنها علاقه داشته و با دوستانتان انجام می دادید ممکن است در برنامه جدید زندگی شما جایی نداشته باشند.

هر چند شما نمی توانید انتظار داشته باشید که همه چیز همانند قبل ادامه پیدا کند، بهتر است سعی کنید که بین برنامه های قدیمی و وضعیت جدید خود تعادلی برقرار کنید. دوست شما نمی تواند از شما انتظار داشته باشد که همه نگرانیها و افکار خود در مورد کودکتان را کنار بگذارید و شما هم نمی توانید از او انتظار داشته باشید که دائما شنونده مسائل مربوط به مادر شدن و زایمان و کودک شما باشد.

 

معاشرت با دوستان

برای زمانی که کنار هم هستید یا کارهایی که با هم انجام می دهید، به دنبال علائق مشترک بگردید. مثلا بسیار خوب خواهد بود اگر گاهی اوقات دو نفره (فقط شما و دوستتان) برای ناهار بیرون بروید و بعضی وقتها نیز از او بخواهید که برای دیدن کودک شما به منزلتان بیاید.با این حال به طور خلاصه می توان گفت که شما باید منتظر برخی تغییرات در دوستیهای خود باشید. شما ممکن است از برخی دوستهای قدیمی خود دور شوید، اما فرزندتان شما را به سمت معاشرین جدیدی خواهد کشاند. با شرکت در گروههای بازی، کلوپهای مربوط به حمایت از مادران و یا برخوردهای اتفاقی در پارک، شما و همسرتان با والدینی آشنا خواهید شد که نقاط مشترک زیادی با شما دارند.


تغذیه

 


بازی

بازی لگد زدن

او قبلا قدرت لگد زدن با پاهای کوچکش را چشیده است. جسمی به صورت سپر جلوی پایش بگیرید تا او مجبور شود به آن ضربه بزند.  و لگدهایش هدف دار شود. هنگامی که روی میز مخصوص وسایلش، تخت خواب یا زمین خوابیده است یک بالش یک اسباب بازی پارچه ای، یک تکه مقوا یا حتی دستهایتان را در فاصله ای بگیرید که اگر پاهایش را داراز کند به آن برسد. اگر متوجه بازی نشد هدف را به پاهایش نزدیک کرده و به محض برخورد، او را تشویق کنید. وقتی که متوجه شد که چه باید بکندتکرار مرتب بازی را از شما طلب خواهد کرد.


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری