سلامت نسل ها

ماه پنج ، هفته چهار نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار)

Rate this post
Rate this post

ماه پنج ، هفته چهار نوزاد . رشد و تکامل

 


کودک شما چگونه رشد می کند؟

شما برای ابراز احساسات خود از یک شیوه پیچیده و ابزارهای مختلف استفاده می کنید؛ اما کودک شما نمی تواند از این روش استفاده کند. هرچند او می تواند عصبانیت، خستگی یا خوشحالی خود را به شما نشان بدهد، اما توانایی او برای نشان دادن علاقه یا انجام کارهای بامزه در حال رشد است.

همچنین کودک شما با بالا آوردن دستهایش (هنگامی که دوست دارد او را بغل کنید) یا گریه کردن (هنگامی که اتاق را ترک می کنید) وابستگی شدیدش را به شما نشان می دهد. او حتی ممکن است شما را بغل کرده و یا حتی ببوسد.

او آرام آرام می تواند کارهای بامزه و خنده دار شما را بفهمد: به حرفها یا کارهای بامزه شما می خندد و تلاش می کند تا شما را بخنداند. سعی کنید با قیافه بامزه خود همیشه بخندید!


زندگی شما:

شما صاحب یک فرزند شده اید؛ پیدا کردن زمان و توان کافی برای روابط جنسی به اندازه کافی دشوار است. در ضمن یک کودک نیز در اتاق شما یا اتاق خودش وجود دارد که هر لحظه آماده است تا گریه و زاری راه بیندازد. اما با کمی برنامه ریزی و تلاش هر کاری ممکن است!

 

معاشقه کنید:

معاشقه لزوما به معنای مرحله اول برای شروع رابطه جنسی نیست. در واقع معاشقه یک نوع رابطه عاطفی است که می تواند با تماس فیزیکی باشد یا نباشد و الزامی ندارد که حتما به یک رابطه جنسی یا نزدیکی ختم شود. مکالمات عاشقانه وقتی با هم هستید، یا حتی وقتی در کنار نیستید و از طریق تلفن، پیغام موبایل یا حتی از طریق ای میل می تواند فضای پر استرس زندگی شما را تغییر دهد و شما را سرحال بیاورد.

 

زمان مناسب را به دست آورید:

هر وقت کودک شما می خوابد لازم نیست شما هم فورا بخوابید! وقتی کودک پس از مدتی بازی یا فعالیت خوابیده است، می توانید مطمئن باشید که او حداقل برای یک ساعت آینده خواب خواهد بود.

 

مدتی از وقتتان را فقط به خود و همسرتان اختصاص دهید:

لازم نیست لباس بپوشید و بیرون بروید؛ کافی است که فقط با هم باشید. اکنون که شما صاحب یک فرزند شده اید، صحبت با یکدیگر در زمانی که کودک شما خوابیده است می تواند جای سینما یا رستوران رفتن را بگیرد. مهم نیست در مورد چه موضوعی صحبت می کنید؛ شوخی، جدی با اتفاقات روزمره، کافیست ارتباط پویا داشته باشید.

 

سعی کنید شوخ طبع باشید:

آمادگی آن را داشته باشید که برخی چیزها به طور عادی پیش نروند یا اتفاقات غیرمنتظره ای رخ دهد. مثلا اگر شما به کودک خود شیر می دهید ممکن است هنگام رابطه جنسی کمی شیر ترشح شود؛ پس یک دستمال در دسترس داشته باشید. اگر کودک شما شروع به گریه کرد فورا به طرف او ندوید تا او را آرام کنید؛ چند دقیقه صبر کنید تا ببینید که آیا دوباره می خوابد یا نه. اگر او آرام شد یا دوباره خوابید می توانید به برنامه خود ادامه دهید. در این حالت فکر نکنید که حتما تمایلات شما کاملا از بین رفته است، آرامش خود را حفظ کنید و ببینید که چه خواهد شد!


تغذیه

 


بازی

معجزه فرفره رنگی

در ۴ ماهگی بینایی کودک شما رشد قابل ملاحظه ای پیدا کرده است. او می تواند سرش را نگه دارد و دستش را برای گرفتن و لمس کردن اشیا دراز کند. این امر آمادگی و اشتیاق او را برای درک شگفتی های دنیا نشان می دهد. با فوت کردن به یک فرفره رنگی ، به او نشان دهید که چه لکه های رنگی زیبایی ایجاد می شود. کودک تا قبل از یک سالگی قادر انجام عمل فوت کردن نمی باشد.

اما از تماشای گردش فرفره در هوا لذت می برد. در این سن اکثر بچه ها سعی در گرفتن فرفره دارند هرگز اجازه ندهید این کار را انجام دهند. زیرا لبه های تیز آن برنده است. و تکه های کوچک ممکن است وارد حلقش شود. می توانید فرفره را در خاک یک گلدان فرو کنید و در نزدیکی کودک قرار دهید. به این ترتیب او می تواند به راحتی چرخش اجسام را تماشا کند.


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


 

مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری