سلامت نسل ها

ماه هفت ، هفته چهار نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار)

Rate this post
Rate this post

ماه هفت ، هفته چهار نوزاد  . رشد و تکامل

 


کودک شما چگونه رشد می کند؟

ممکن است کودک شما غذا خوردن با دستهای خود را آغاز کرده باشد. هرچند این کار می تواند در ۱۰ ماهگی هم آغاز شود. هنگامی که او به این مرحله برسد شما می توانید از “لیوان مخصوص کودک” استفاده کنید.

یک لیوان که دو دسته و یک لوله (دهانه) داشته باشد به او بدهید. بگذارید کودک تلاش کند تا مایع درون لیوان را بنوشد اما قبل از اینکه کاملا خسته شود دریچه لوله را (که روی لیوان قرار دارد) باز کنید. اگر کودک شما نتوانست مایع را از طریق لوله بمکد، درپوش لیوان را برداشته و بگذارید که مایع را مستقیما از درون لیوان بنوشد. به او یاد بدهید که چگونه سر لیوان را به طرف پایین بیاورد تا مایع به درون دهان او جاری شود.


زندگی شما:

“غریزه مادری” یک حرف کلیشه ای نیست. این غریزه یک ابزار ارزشمند و قوی است که می تواند در بزرگ کردن کودک به شما کمک کند. شما بهتر از هر شخص دیگری کودک خود را می شناسید و بهترین کسی هستید که می تواند زمان تغییر وضعیت کودک را تشخیص دهد.دکتر بنجامین اسپاک در اولین کتاب معروف خود یعنی “کودک و مراقبت دوران کودکی” در سال ۱۹۴۶ می گوید: «شما باید به خودتان اعتماد کنید. شما بیشتر از آنچه فکر می کنید می دانید».

اگر احساس می کنید که چیزی برای سلامتی، رشد یا راحتی کودک شما مناسب نیست فورا با این احساس خود مبارزه نکنید. در بسیاری از موارد یکی از والدین توانسته است بسیار زودتر از تیم پزشکی نشانه های اولیه یک مشکل را در کودک تشخیص دهد؛ مانند آغاز یک بیماری (حتی پیش از بروز تب) یا یک عارضه که تشخیص داده نشده ولی موجب بروز تغییرات رفتاری یا تاخیر رشد کودک می شود.

 

پس شما باید چکار کنید؟

به غریزه خود توجه کنید. مشاهدات خود را در مورد کودک بنویسید. در مورد مشورت با پزشک کودک شک نکنید. اگر هنوز هم قانع نشده اید به بررسی خود ادامه دهید تا یک جواب قانع کننده پیدا کنید.اگر اشتباه کرده بودید یا به بروز یک مشکل مشکوک بودید در حالی که هیچ مشکلی در میان نبود نگران نشوید. هر کسی اشتباه می کند. با تشخیص احساسات غریزی و یادگیری از طریق تجربه، بتدریج یاد خواهید گرفت که بهترین راه برخورد با کودک چگونه است.


تغذیه


بازی

آن حباب را بگیر

اگر قبلا فوت کردن حبابها را با کودک خود بازی کرده اید، می دانید که کودکان بینهایت از این بازی لذت می برند. شاید توجه کرده اید که او برای رسیدن به این حبابها چقدر تلاش می کند و به سختی می تواند به آنها نزدیک شود. این کار بسیار او را خسته و کسل می کند. برای اینکه او را زودتر به هدفش برسانید، می بایست حبابها را درست جلوی او فوت کنید.

در ابتدا، فقط به تماشای حبابهای شناور در هوا می نشیند. سپس به هرکدام از این حبابهای براق دقیق تر نگاه می کند و سپس لذت لمس کردن آنها را تجربه می کند حتی اگر برای یک دقیقه باشد. مراقب باشید دست صابونی خود را به چشمهایش نزند. وقتی بازی تمام شد دستهای او را بشوئید.


توصیه های مذهبی


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری