سلامت نسل ها

ماه هشت ، هفته دو نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار)

Rate this post
Rate this post

ماه هشت ، هفته دو نوزاد . رشد و تکامل

 


کودک شما چگونه رشد می کند؟

“دندان در آوردن کودک” بین ۳ تا ۱۲ ماهگی آغاز می شود اما اولین دندانها در اکثر کودکان در فاصله ۴ تا ۷ ماهگی بیرون می زنند؛ و معمولا اولین دندانها دو دندان جلویی در آرواره پایین هستند. در صورتی که بین دو دندان او فاصله وجود دارد نگران نشوید. دندانها معمولا با زوایای مختلف از لثه خارج می شوند و فاصله بین آنها در سن ۳ سالگی (که همه ۲۰ دندان شیری در می آیند) از بین خواهد رفت.

هنگامی که مرحله دندان درآوردن آغاز می شود، از آنجا که کودک می خواهد به این “چیزهای جدید” که در دهانش درآمده اند عادت کند، آب دهان او بیشتر سرازیر شده و صداهای جدیدی از خودش درخواهد آورد.


زندگی شما:

ممکن است موارد زیادی پیش بیاید که مادر یک کودک ۷ ماهه تا کنون یک پرستار بچه استخدام نکرده یا مدت زمانی را دور از کودک خود نگذارنده باشد. این کار ممکن است دلایل متعددی داشته باشد:

مثلا کودک دچار بیماری شده باشد یا مادر نتواند کسی را برای مراقبت از کودک پیدا کند. مادرانی که شاغل هستند ممکن است به هیچ وجه مایل نباشند که وقت آزاد خود را دور از کودکشان بگذرانند. و البته کودکان ۷ ماهه ممکن است آنقدر بامزه و دوست داشتنی باشند که نتوان از آنها دور شد!

 

همانگونه که قبلا اشاره شد بنا به دلایلی بهتر است شما هر از چند گاهی از کودک خود دور شوید:

به خاطر او یا به خاطر خودتان. این جدایی های کوتاه مدت به او کمک می کند تا رابطه خود را با افراد دیگر تنظیم کند و اجتماعی تر شود و حتی می تواند او را در برابر “اضطراب جدایی” بیمه کند.لازم نیست که برای مدت زمان طولانی او را ترک کنید. یک ساعت خروج از منزل، دیدن یک فیلم یا هر جدایی کوتاه مدت در زمانی که کودک بیدار است و می فهمد که شما در کنار او حضور ندارید کافی است.

این کار برای شما هم خوب است: شما هم می فهمید که اگر از کودک خود دور شوید آسمان به زمین نمی آید!


تغذیه

 


بازی

روی هم گذاشتن حلقه

کودک شما ممکن است تا به حال درون آب دریا، استخر یا رودخانه نرفته باشد. اما بازی با حلقه های شنا حتی در خشکی هم لذت دارد. کودکانی که به تازگی نشستن یا چهار دست و پا راه رفتن را آموخته اند، از اینکه توسط این حلقه ها حمایت شوند یا وقتی درون حلقه ها نشسته اند، بازی دالی موشه انجام دهند، لذت می برند. کافی است او را روی یک سطح نرم در داخل این حلقه ها بنشانید و ما بقی را طوری روی هم بگذارید که تا حد سینه او بالا بیایند.

سپس در حالیکه حلقه بادی را بالا و پاین می برید، سپس با هیجان بگویید دالی موشه. کودکانی که دارای تحرک بیشتری می باشند، از خزیدن و چهار دست و پا رفتن به داخل و خارج حلقه ها یی که روی زمین چیده شده اند، لذت خواهند برد.


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری