سلامت نسل ها

ماه نه، هفته دو نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار )

Rate this post
Rate this post

ماه نه ، هفته دو نوزاد . رشد و تکامل


کودک شما چگونه رشد می کند؟

بینایی کودک شما (که قبلا در بهترین حالت برابر ۲۰ از ۴۰ بود) اکنون از لحاظ روشنی (شفافیت) و فاصله دید مشابه یک فرد بزرگسال است. با اینکه هنوز هم دید کودک شما در فواصل کوتاه بسیار بهتر است، دید او برای فواصل نسبتا دور نیز به قدری رشد کرده است که می تواند افراد و اشیا را در اطراف اتاق تشخیص دهد.

او ممکن است یک اسباب بازی را در گوشه دیگر اتاق ببیند و به سمت آن حرکت کند. همچنین رنگ چشمان کودک شما به رنگ نهایی بسیار نزدیک شده، هر چند ممکن است در آینده باز هم اندکی تغییر کند.


زندگی شما:

استفاده از “وقفه” یا “time-out” یک تکنیک انضباطی ساده برای والدینی است که کودک آنها قدری بزرگ شده است. پدر یا مادر می توانند با استفاده از این روش (و کاهش فشاری که بر آنها وارد می شود) رفتار خود را اصلاح کنند.

خصوصا هنگامی که کودک به راه می افتد گاهی اوقات تحمل کردن می تواند بسیار دشوار باشد. هنگامی که احساس می کنید واقعا در برابر کودک درمانده شده اید، کمی مکث کنید تا به حالت طبیعی برگردید.

هنگامی که احساس می کنید خیلی خسته اید کودک را برای مدتی در محوطه بازی اش قرار دهید. همچنین اگر کودک شما سالم است اما بدون دلیل به طور دائم به گریه ادامه می دهد، می توانید از این روش استفاده کنید؛ در این حالت تا زمانی که شما بتوانید کنترل خودتان را مجددا به دست آورید، مطمئن هستید که کودک شما در محل امنی قرار دارد.

اگر او ناگهان در شب شروع به گریه کرد قبل از اینکه به سراغ او بروید چند دقیقه صبر کنید تا کاملا بر خودتان مسلط شوید.

 

روشهای دیگری نیز برای اینکه در مواجهه با یک اتفاق ناگوار کنترل خود را مجددا به دست آورید وجود دارد:

چند نفس عمیق بکشید یا تا ۱۰ بشمارید.

 

همچنین می توانید از برخی روشهایی که در ابتدای تولد کودک نیز استفاده می کردید باز هم استفاده کنید:

هنگامی که کودک شما می خوابد شما هم بخوابید. البته از همسر خود نیز بخواهید که در یک برنامه منظم گاهی اوقات مسوولیت نگهداری از کودک را بر عهده بگیرد. البته این برنامه منظم لزوما مربوط به زمانی نیست که نگهداری از کودک سخت می شود، بلکه می تواند دائمی باشد.


تغذیه

 


بازی

پیدا کردن جای مناسب

پیدا کردن تکه های ریز یک پازل برای کودک شما غیر ممکن است. اما او به راحتی می تواند ارتباط موجود در تکه ها و محل مخصوص آنها را در پازل های چوبی که برای بچه های کوچک یا نوپا ساخته شده اند را بفهمد. مخصوصا آنهایی که دارای اشکال ساده و تکه های بزرگ دستگیره دار هستند.

فقط باید شکل روی تکه ها را با اشکال  زیرین مطابقت دهد. اگرچه برای جا زدن این تکه های بزرگ در محل مخصوصشان نیز مهارتی لازم است. ممکن است همچنان که تکه ها را حرکت می دهد احتیاج به راهنمایی شما داشته باشد. به این ترتیب چگونگی جا زدن آنها را یاد خواهد گرفت.


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری