سلامت نسل ها

ماه نه ، هفته سه نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار )

Rate this post
Rate this post

ماه نه ، هفته سه نوزاد . رشد و تکامل

 


کودک شما چگونه رشد می کند؟

ممکن است بخواهید بدانید که آیا هنگامی که کودک شما بتواند بایستد و حرکت کند به کفش نیاز دارد یا نه. بسیاری از متخصصین بیماریهای کودکان و همچنین متخصصین رشد اعتقاد دارند که تا پیش از زمانی که کودک بتواند در خارج از خانه هم راه برود به کفش نیازی ندارد.

ممکن است کودک شما در هنگام حرکت پاهای خود را کمی کج بگذارد یا کف پاهایش صاف به نظر برسند؛ این مسائل کاملا طبیعی هستند. در صورتی که کودک شما بدون کفش راه برود عضلات پاهای او تقویت می شوند. همچنین در این حالت احساس کردن بافت و ترکیب چیزی که روی آن راه می رود می تواند به حفظ تعادل او کمک کند.


زندگی شما:

حرکت دادن بدن در واقع منجر به تولید انرژی می شود.

 

در اینجا راهنمایی هایی برای انتخاب ورزش مناسب ارائه شده است:

– از خانه بیرون بروید:

بخشی از زمانی را که با کودک خود می گذرانید، بطور منظم به پیاده روی، دویدن آرام یا گردش اختصاص دهید. در این حالت از یک کالسکه کودک مخصوص دویدن آرام یا یک کالسکه که چرخهای مناسب داشته باشد استفاده کنید. در این صورت هنگامی که ورزش می کنید می توانید حواس کودک خود را نیز تحریک کرده و به رشد او کمک کنید.

– با کودک خود به یک کلاس مناسب بروید:

برخی باشگاههای بدنسازی یا کلاسهای یوگا کلاسهای ویژه ای را نیز برای مادران به همراه کودکان خردسالشان برگزار می کنند. در برخی از مراکز نیز بخش ویژه ای برای نگهداری از کودکان تدارک دیده شده است.

– یک محل برای ورزش در خانه خود ایجاد کنید:

برای این کار می توانید در هنگامی که کودک خواب است یا به کار دیگری مشغول است، از تجهیزات “ورزش در منزل” یا نوارهای ویدیویی یا CD استفاده کنید.

– با کودک خود بازی کنید:

با همدیگر در اتاق برقصید؛ مطمئن باشید که کودک شما از این کار لذت خواهد برد.

– از استفاده از راههای میان بر خودداری کنید:

ماشین خود را کمی دورتر از مقصد پارک کنید تا مجبور شوید که کمی پیاده روی کنید. به جای استفاده از آسانسور یا پله برقی، از پله ها استفاده کنید.

(پیش از انتخاب ورزش ، پیاده روی یا استفاده از پله ها درباره توانایی خود و سلامت ستون فقرات ، زانو و … با پزشک مشورت کنید.)


تغذیه

 


بازی

بوق بوق

گاهی اوقات مشکل است که بدانید چه موقع میبایست کدام اسباب بازی را در اختیار کودک قرار دهید. زیرا به سختی می تواند فهمید که کودک احتیاج به تمرین کدامیک از مهارتهایش دارد. اما حتی کودک که هنوز راه رفتن را یاد نگرفته است می تواند سوار بر یک سه چرخه اسباب بازی شود.

کافی است که بتواند پاهایش را به زمین برساند.  البته در ابتدا لازم است تا کمی او را هل بدهید تا بفهمد شکل بازی چگونه است. اما طولی نمیکشد که می تواند خود را به جلو هل بدهد و همچنان که از اتاقی به اتاق دیگر می رود لذت می برد.


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری