سلامت نسل ها

ماه ده ، هفته سه نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار)

Rate this post
Rate this post

ماه ده ، هفته سه نوزاد . رشد و تکامل

 


کودک شما چگونه رشد می کند؟

کودک شما به تدریج در حال بروز دادن شخصیت خاص خودش است. او ممکن است خیلی اجتماعی باشد و به هر کس که می بیند بخندد؛ یا ممکن است کمی خجالتی باشد و هنگامی که افراد غریبه سعی کنند او را دوستانه سرگرم کنند صورت خود را مخفی کند. ممکن است کودک شما جسورانه پیش برود یا اینکه قبل از پذیرفتن دیگران ابتدا موقعیت را به دقت ارزیابی کند. حتی ممکن است شاهد تغییرات سریع اخلاق یا عصبانیتهای ناگهانی او باشید.

او تلاش می کند تا توجه شما را جلب کند و حتی ممکن است هنگامی که شما را در حال حرکت به طرف در منزل می بیند با شما خداحافظی کند. او برای خود تصمیم گیری هم خواهد کرد و ممکن است هنگامی که بخواهید او را در کالسکه یا صندلی کودک در ماشین قرار دهید با شما مخالفت کند.


زندگی شما:

شما برای احساس تقویت روحی و شادابی نیازی به برنامه های سنگین و درازمدت ندارید. در اینجا به برخی نکات اشاره می کنیم که با رعایت آنها می توانید انرژی و اشتیاق سابق خود را مجددا به دست آورید.

تمرین یوگا:

تمرینهای یوگا معمولا ساده هستند و شما می توانید در هر فرصتی از آنها استفاده کنید. نفس عمیق را فراموش نکنید. در صورتی که یوگا برای شما جذاب نیست، ۱۰ دقیقه از تمرینهای کششی استفاده کنید.

دوش گرفتن:

نظرتان راجع به یک دوش صبحگاهی چیست؟ چند شمع روشن کنید یک موسیقی دلنواز بگذارید و از صابونهای خوشبو استفاده کنید.

مطالعه:

اگر مدتی از وقت خود را به مطالعه کتاب یا داستانهای مجلات اختصاص دهید علاوه بر استفاده از یک سرگرمی مناسب، ذهن شما نیز فعالیت خود را از سر می گیرد. در صورتی که در هر فرصت مناسب چند صفحه از یک کتاب را مطالعه کنید با اتمام کتاب احساس خواهید کرد که کار مهمی برای خودتان انجام داده اید.

خرید لباس و لوازم آرایش:

می توانید فقط به خرید یک دامن اکتفا کنید. به یک سالن آرایش و زیبابی بروید و تغییر رنگ یا اصلاح موهای خود را امتحان کنید.

خرید آنلاین:

حتی اگر واقعا قصد خرید نداشته باشید، سر زدن به این فروشگاههای مجازی می تواند جالب باشد.


تغذیه

 


بازی

من هم می توانم

احتمالا دیده اید که کودک ۹ ماه شما، ادای شما درآورده باشد. مثلا وقتیکه خانه را تمیز می کنید، او هم ضرباتی به کف زمین می زند و یا هنگامیکه آشپزی می کنید، او نیز یک قاشق چوبی را در کاسه ای حرکت می دهد.با دادن وسایلی شبیه وسایل بزرگترها اما در اندازه کوچکتر مثل جارو، فرچه، جعبه ابزار، سبد خرید، کالسکه و …. او را به دنیای بزرگترها علاقه مند کنید.

اگر راه رفتن را یاد گرفته است می توانید به او نشان دهید که چطور عروسک یا سگ مخملی خود را با کالسکه به گردش ببرد. شاید هنوز هماهنگی لازم را نداشته باشد ولی این کارها اولین تجربیات او از بازی های تقلید کردنی است. فعالیتی که او را در دوران نوپایی و تا قبل از شروع مدرسه به شدت مشغول خواهد کرد.


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری