سلامت نسل ها

ماه دوازده ، هفته دو نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار)

Rate this post
Rate this post

ماه دوازده ، هفته دو نوزاد . رشد و تکامل

 


کودک شما چگونه رشد می کند؟

از آنجایی که اکنون کودک شما تا حدودی پذیرش دارد، زمان مناسبی است که بعضی موارد مهم را به او بیاموزید. بر عباراتی همچون “لطفا” و “متشکرم” تاکید کنید و با تبدیل زمان تمیزکاری و منظم کردن اسباب بازیها به یک بازی، آن را برای او جذاب کنید. با اینکه او ممکن است هنوز هم معنای دقیق کاری را که می کند نفهمد اما به هیچ وجه برای آغاز تعلیم مفهوم “کمک کردن” زود نیست. یک کار را به بخشهایی کوچک تقسیم کنید. در این سن او نیاز دارد که شما همراه او کار کنید.


زندگی شما

هرچند ممکن است هزینه خواروبار یک رقم عمده در هزینه ماهیانه شما باشد اما کاهش هزینه ها در این بخش بسیار ساده است، زیرا اقلام زیادی را در خود جای می دهد.قبل از اینکه تصمیم بگیرید دقیقا می خواهید چه چیزهایی بخرید در مورد “زمان خرید” فکر کنید. سعی کنید در زمانی که همسر شما یا یک فرد دیگر می تواند از کودکتان مراقبت کند به یک سوپرمارکت بروید.

در صورتی که مشغولیت کمتری داشته و بتوانید زمان بیشتری صرف کنید امکان مقایسه گزینه های مختلف برای شما بیشتر خواهد شد و می توانید از خرید شتابزده یا بدون برنامه ریزی خودداری کنید.

همچنین بهتر است در مورد “نحوه خرید” خود هم فکر کنید. در صورت امکان از کارتهای تخفیف دار و همچنین یک لیست خرید خاص استفاده کنید. لیستی از غذاهایی که خانواده شما معمولا مصرف می کنند تهیه کنید و هر زمانی که قیمتها پایین تر بود اقدام به خرید کنید.

در مورد “چیزهایی که می خرید” نیز فکر کنید. یک راه مناسب آن است که در صورتی که مصرف خانواده شما زیاد است یا محلی برای ذخیره مواد غذایی دارید، مقدار نسبتا زیادی از مواد غذایی را به صورت یکجا بخرید. در برخی مواقع از جایگزینهای گوشت استفاده کنید که معمولا قیمت پایین تری دارند.

مصرف غذاهای آماده را کمتر کنید؛ غذا پختن لزوما به صرف زمان بسیار زیاد نیاز ندارد. راههایی وجود دارد که می توان غذاهای خانواده را سریعتر و آسانتر تهیه کرد.نهایتا در مورد “محل خرید” نیز فکر کنید. آیا خواروبار فروشی محلی بهترین و ارزان ترین محل برای خرید است؟ خرید از سوپرهای بزرگ می تواند در برخی موارد بهتر باشد. بازار محلی محصولات کشاورزی یا میادین میوه و تره بار نیز ممکن است محل مناسبی برای خرید باشد.


تغذیه

 


بازی

یادگیری علت و معلول

این واقعیتی است که اکثر بچه های بزرگتر آن را دوست دارند اشیا را از بالا به پایین بیاندازند. شما بزرگترها می توانید این عادت کودکان را به نوعی بازی و سرگرمی تبدیل کنید. تعدادی فنجان پلاستیکی، جغجغه، مکعب های چوبی و عروسکهای مخملی را روی سینی صندلی کودک قرار دهید. سپس در نزدیکی صندلی روی زمین بنشینید و کاری کنید که او وسایل را یا به دست شما بدهد یا پرت کند. می توانید برای مزه دادن به بازی با صدایی آهنگین بگویید: (( آاهان )) یا (( ایناهاش )) و یا چگونگی حرکت اسباب بازی را تکرار کنید: (( بالا، پایین ))


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :

 

 


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری