سلامت نسل ها

ماه دوازده ، هفته سه نوزاد (رشد و نمو نوزاد و شیرخوار)

Rate this post
Rate this post

ماه دوازده ، هفته سه نوزاد  . رشد و تکامل

 


کودک شما چگونه رشد می کند؟

اگر کودک شما هنوز نمی تواند راه برود به زودی خواهد توانست که اولین قدمهایش را به تنهایی بردارد. در غیر این صورت نگران نشوید. بعضی از کودکان کاملا سالم راه رفتن را در شانزده یا هفده ماهگی آغاز می کنند.شما می توانید با ایستادن یا زانو زدن در برابر کودک و باز کردن دستهایتان او را به راه رفتن تشویق کنید. یا دستهایش را بگیرید و او را به سمت خود حرکت دهید.

اگر او مثل اکثر بچه های دیگر باشد، برای برداشتن اولین گامهای خود دستهایش را به دو طرف باز کرده و از آرنج خم می کند (تا تعادل خود را حفظ کند) پاهایش را به طرف بیرون خم می کند شکمش را جلو می دهد و کفلهایش را نیز (برای حفظ تعادل) عقب نگه می دارد.مثل همیشه اطمینان حاصل کنید که محیط اطراف کودک شما نرم و ایمن است تا او بتواند با اطمینان خاطر مهارتهای جدیدش را در آن پرورش دهد.

راهنمای کلی مربوط به حفاظت از کودک را رعایت کرده و هیچگاه کودک را بدون مراقب نگذارید. دوربین خود را هم آماده نگه دارید!


زندگی شما

تقریبا همه پدر و مادرها در برخی مواقع احساس می کنند که تصمیماتشان صحیح نیست. سعی کنید به غریزه خود اعتماد کنید، اما به یاد داشته باشید که بخش عمده ای از مهارت و اطمینان شما در زمینه تربیت و بزرگ کردن کودک از آموزش و تجربه حاصل می شود.

هر کسی ممکن است اشتباه کند؛ ما روش صحیح را به همین طریق یاد می گیریم. هنگامی که در یک مورد مطمئن نیستید از دیگران سوال کنید یا در آن مورد جستجو کنید. با گذشت زمان شما اعتماد به نفس بیشتری درباره شناخت نیازهای کودک و توان پاسخگویی به آنها پیدا خواهید کرد.

البته احساس نگرانی ممکن است هیچگاه به طور کامل از بین نرود، اما این احساس هم بخشی از احساسات شما به عنوان پدر یا مادر است!یک راه خوب برای کاستن از فشار روانی (در مورد اینکه آیا یک مادر یا پدر خوب هستید یا نه) این است که به گروههای پدران یا مادران بپیوندید.

در این گروهها افرادی را خواهید دید که نگرانیهایی مشابه با شما دارند. شنیدن و دیدن نگرانیها و اشتباهات دیگران دورنمای مفیدی را به شما نشان خواهد داد. اگر احساس می کنید که آنها والدین کاملی هستند و هیچ مشکلی ندارند تنها به این دلیل است که شما اجازه می دهید شک، دودلی و نگرانی هایتان بر شما غلبه کند. مرتب در جلسات این گروهها حاضر شوید و با آنها به معاشرت بپردازید. وقتی کمی با ایشان صمیمی شوید نهایتا در خواهید یافت که هر پدر و مادری نگرانیها و نقاط ضعفی دارد.


تغذیه

 


بازی

اشیای داخل جعبه

جعبه دستمالها، بسته حبوبات، حتی کاسه پر از ماکارونی که در یخچال در طبقه پایینی باقی مانده است، همه و همه در این دوران مورد توجه کودک قرار می گیرند. او دوست دارد همه چیز را ببیند و بررسی کند. شما می توانید با جمع آوری تعدادی جعبه که درب آنها به راحتی برداشته و گذاشته شود ( مثل جعبه های کفش، جعبه دستمال های مرطوب مخصوص کودک و مخصوص کادو) و گذاشتن تعدادی اسباب بازی و اشیا به درون آنها کودک را سرگرم کنید.

هربار هنگام بازی سعی کنید اشیای مشخصی را داخل جعبه های مشخص قرار دهید.

کلمات (( باز کن )) و (( ببند )) ا هنگام بازی با جعبه ها و (( تو )) و (( بیرون )) را هنگام بازی کودک با اسباب بازی ها دائما تکرار کنید.


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :

 


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری