سلامت نسل ها

سال دوم، ماه چهارم، هفته سوم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال دوم، ماه چهارم، هفته سوم نوپا

 


رشد و تکامل

 خداحافظی با چرت صبحگاهی

 در اغلب موارد، کودک بین ۱۵ تا ۱۸ ماهگی  نیازی به چرت صبحگاهی ندارد و یک استراحت و خواب کوتاه نیمروزی برایش کافی است. در ابتدا ممکن است که این خواب نیمروزی کمی بیشتر از حد معمول طولانی شود. به این نکته توجه کنید که خواب نیمروزی نباید آن قدر طولانی شود که مانع خواب شبانه کودک شود. برای اینکه کودک خواب صبحگاهی را ترک کند می توانید برایش یک میان وعده مناسب در نظر بگیرید و یک فعالیت کوتاه و جالب برایش طراحی کنید. مثلا می توانید به موسیقی گوش کنید، کتاب بخوانید یا روی کاناپه دراز بکشید. سعی کنید در این زمان کودک را سوار ماشین نکنید چون کودکان معمولا با حرکت ماشین به خواب می روند و این مسئله باعث می شود که بعدازظهر نخوابد و بهانه گیری کند.

 

زمان نگاه کردن تلویزیون

آیا واقعا تماشای تلویزیون برای کودکان نوپا مضر است؟ انجمن پزشکی کودکان امریکا توصیه می کند که کودکان تا پیش از ۲ سالگی نباید تلویزیون ببینند و بهتر است والدین وقت کودک را با صحبت کردن، گوش دادن به موسیقی و بازی کردن پر کنند.  اما نگران نباشید چون تماشای گاه به گاه تلویزیون به کودک آسیبی نخواهد رساند.

به خاطر داشته باشید که نباید از تلویزیون به عنوان پرستار کودک استفاده کنید. در انتخاب برنامه هایی که کودک می بیند دقت کنید و برنامه هایی را انتخاب کنید که مخصوص کودکان ساخته شده اند و عاری از خشونت هستند.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

پرهیز از مچ گیری

از مچ گیری و رفتار سرورانه با کودکان پرهیز کنید.


یک پیشنهاد شاد

ابرها را تماشا کنید و برای یکدیگر بگویید که آنها شبیه چه چیزهایی هستند.


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری