سلامت نسل ها

سال دوم، ماه دهم، هفته چهارم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال دوم، ماه دهم، هفته چهارم نوپا

 


رشد و تکامل

 اسباب بازی ها

هنگام خرید هر نوع اسباب بازی  برای کسب اطمینان از امنیت آن  برای کودکان زیر ۳ سال به برچسب های روی اسباب بازی توجه کنید. اسباب بازی هایی که برای کودکان بالای ۳ سال طراحی شده اند می توانند خطراتی از قبیل خفگی برای کودکان کوچکتر  ایجاد کنند.

اسباب بازی مناسب :

·  اسباب بازی هایی که امکان بازی وانمودی را برای کودک فراهم می کنند مثل : جارو و خاک انداز، تلفن، ظروف آشپزخانه اسباب بازی، ماشین، عروسک و …

·  اسباب بازی هایی برای دست ورزی مثل : عروسک های پارچه ای،  انواع مکعب ها و آجرهای پلاستیکی رنگی و …

·  اسباب بازی های متحرک مثل قطار، توپ، وسایل نقلیه و …

·  اسباب بازی های موزیکال

·  کتاب 


تغذیه

 


بازی

 ماسک پاکتی

یک پاکت بردارید و محل چشم ها، بینی و دهان را روی آن سوراخ کنید. مقداری نخ و کاموا به کودک بدهید تا برای نقابشان مو بگذارند. کودک با چند ماژیک خوشرنگ  می تواند صورتک را رنگ کند. به کودک کمک کنید تا نقاب را بسازد و بعد شما هم برای خودتان یک صورتک بسازید.


توصیه های مذهبی

 تربیت دینی شامل آموزه‌های دینی و اخلاقی در کودک است، و این با آداب و رسوم متفاوت می‌باشد. لذا توجه به عامل زمان، نقش مهمی در تربیت دارد. امام علی (ع) می‌فرماید: «آداب و رسوم زمان خود را بر فرزندان تحمیل نکنید، زیرا آنها برای زمانی غیر از زمان شما آفریده شده اند».


یک پیشنهاد شاد

گاهی قطعه ای از یک موسیقی کلاسیک مانند آثار بتهوون را گوش دهید. در بعضی از کارتون های کودکان هم از این نوع موسیقی استفاده می شود. کودک را با آثار کلاسیک جهان آشنا کنید!نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری