سلامت نسل ها

سال سوم، ماه اول، هفته اول نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه اول، هفته اول نوپا


رشد و تکامل

کودک در این سن هیجاناتش را با دستهایش، صدایش، مشتش، پاهایش و اشک تمساحش نشان میدهد! به ندرت اتفاق می افتد که مجبور باشید در مورد احساسات یک کودک ۲ ساله حدس بزنید. بیان احساسات توسط کودک نشان از سلامت اوست حتی اگر این احساسات مثبت نباشند. بنابراین لازم نیست با اولین بغض کودک تسلیم شوید و او را راضی کنید.

اجازه بدهید کودک بداند که می تواند بعضی اوقات ناراضی بود و این جزئی از زندگی است. تلاش برای از غلبه بر این احساس این پیام نادرست را به کودک خواهد داد : احساس غم یا عصبانیت خوب نیست!  حل کردن همه مشکلات کودک توسط شما این فرصت را از کودک می گیرد که خودش روی احساساتش کار کند.

شما چه کار می توانید انجام دهید : برای احساسات کودک اسم بگذارید. “تو از دست مامان عصبانی هستی چون گفته امروز از پارک رفتن خبری نیست!” به او اجازه دهید بداند بعضی اوقات شما هم احساسات مشابهی را تجربه می کنید. “جدا شدن از مادربزرگ تو را غمگین می کند، من هم از رفتن مادربزرگ غمگین هستم.” اگر کودک شما در زمان عصبانیت یا ناراحتی جیغ می زند یا به اطراف ضربه می زند، به او راه های قابل قبول تخلیه هیجانات را نشان دهید، مثل ضربه زدن به بالش یا کوبیدن پاهایش به زمین.

اکنون کودک شما می تواند با اعتماد به نفس به اطراف حرکت کند و برای بازی کردن به کمک کمتری نیاز دارد. او می تواند خواسته هایش را بهتر از قبل بیان کند و بیشتر از آنچه می گوید، قادر به فهم گفتار است. و کنجکاوی بی حد و حصر او با افزایش درک او از قوانین کمی متعادل شده است.

کودک ۲ ساله با ابراز مخالفت با والدین، قوانین و محدودیت ها را به چالش می کشد و آن ها را آزمایش می کند اما در عین حال تمایلش برای راضی کردن شما هم در حال رشد است. آنها می خواهند خوب باشند! آنها می خواهند کمک کنند!

پیش گرفتن یک روال ثابت در عکس العمل هایتان به کودک کمک می کند قوانین را یاد بگیرد و زندگی روزمره شما هموارتر باشد.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری