سلامت نسل ها

سال سوم، ماه اول، هفته سوم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه اول، هفته سوم نوپا


رشد و تکامل

زمان کنترل میزان مصرف چربی فرا رسیده است.  توصیه می شود وقتی کودک ۲ ساله شد میزان چربی مصرفی او کمتر از ۳۰ درصد کالری روزانه باشد. مجبور نیستید با وسواس میزان چربی دریافتی کودک را کنترل کنید. کافی است شیر پرچرب را به شیر ۲ درصد تغییر دهید و از پنیر، ماست و بستنی کم چرب استفاده کنید. و برای سایر مواد غذایی مصرفی کودک میزان متعادلی از حبوبات، گوشت بدون چربی و لوبیا، میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی او قرار دهید. به هیچ وجه کاملا چربی را حذف نکنید. بدن و مغز کودک شما برای رشد به چربی نیاز دارد و بسیاری از محصولات مصرفی حاوی چربی، منبع سرشار کلسیم هم هستند.

کوچولویی که همه جا به شما چسبیده است، گوش های بزرگی دارد! پس زیاد با او حرف بزنید. تحقیقات نشان داده است که کودکان نوپایی که مادرانشان بیشتر با آنها حرف می زنند، دایره لغات گسترده تری دارند. و علاوه بر این، کودکانی که پدرانشان هم معمولا با آنها حرف می زند، دایره لغات بزرگتری خواهند داشت. ( تحقیقات نشان می دهد مادران بیشتر از کلمات آرامش بخش و آموزشی که متعلق به دنیای کودک است استفاده می کنند در حالی که پدران در مورد مسائل کمتر آشنا با کودک حرف می زنند.)

با قد کشیدن و بلندتر شدن اندام ها و شبیه شدن نسبت اندامهای کودک به نسبت اندام های بزرگسالان، به زودی کودک شما بیشتر شبیه “خردسالان” خواهد شد. امسال او حدودا ۲ تا ۵/۲ اینچ قد می کشد و ۵ پاوند وزن اضافه می کند. اگر نگران اضافه وزن کودک هستید، بهتر است به جای استفاده از رژیم های غذایی خودسرانه، با پزشک کودک مشورت کنید. نیازهای غذایی کودک با بزرگسالان متفاوت است و به همین دلیل باید حتما در این مورد مشاوره و راهنمایی بگیرید.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری