سلامت نسل ها

سال سوم، ماه دوم، هفته سوم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه دوم، هفته سوم نوپا

 


رشد و تکامل

آیا وقت آموزش توالت رفتن است؟ بیشتر کودکان ۲ ساله نمی توانند همه روز یا همه شب را خشک بمانند اما بسیاری از کودکان در این سن آماده اند تا تمرین توالت رفتن را شروع کنند. زمانی که آموزش را شروع می کنید به این نشانه های پیشرفت دقت کنید :

  • تمایل به استفاده از توالت به درخواست شما و یا خواست کودک حتی اگر نشستن کودک نتیجه ای نداشته باشد.
  • می تواند به شما اطلاع دهد که می خواهد به دستشویی برود.(متاسفانه اغلب  یک و یا دو ثانیه قبل از اینکه خودش را خیس کند، متوجه می شود.)
  • فاصله زمانی طولانی تری را خشک می ماند و در طول خواب نیمروزی خودش را خیس نمی کند.

 

سخت ترین قسمت آموزش توالت رفتن این است که کودک را تحت فشار نگذارید چون تاثیرات بدی روی کودک خواهد گذاشت. به موفقیت های کودک پاداش دهید و عدم موفقیت او به صورت تصادفی را بزرگ نکنید. ابتدا در طول روز کودک را از پوشک بگیرید و پس از آموزش کافی و موفقیت کامل در روز، می توانید شب ها هم کودک را از پوشک بگیرید. 

اکنون زمان مناسبی است تا به کودک اجازه دهید که در مورد برخی مسائل مربوط به خودش تصمیم گیری کند. مشارکت در تصمیم گیری به کودک مفهوم همکاری را می آموزد و به او احساس کنترل بر دنیایی را می دهد که چیز زیادی درباره اش نمی داند.

قوانین پایه :

در موقعیت هایی که کودک گزینه ای برای انتخاب ندارد، از او نخواهید انتخاب کند. به طور مثال : پیش از رفتن به پارک از او نخواهید که هرلباسی که می خواهد بپوشد در عوض از او بخواهید از میان لباس آبی و لباس قرمز، یکی را انتخاب کند.

و یا مثلا زمان خواب نیمروزی از او نپرسید که می خواهد بازی کند یا بخوابد! هر بار به کودک دو یا سه گزینه برای انتخاب بدهید. مطمئنا حتی برای یک بزرگسال هم انتخاب یک طعم خاص بستنی از میان ۳۱ طعم مختلف کار آسانی نیست!


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری