سلامت نسل ها

سال سوم، ماه دوم، هفته چهارم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه دوم، هفته چهارم نوپا


رشد و تکامل

 کوچولوی شما یک سخنران بالقوه است. او سوالات زیادی می پرسد، رشد و پیشرفتی که دو نیاز کودک را برطرف می کند : در مورد اشیا اطلاعات کسب می کند و می تواند به تعامل با شما ادامه دهد و در نتیجه زمان بیشتری را با شما مشغول می شود و کلمات بیشتری یاد می گیرد.

سوالات اولیه مورد علاقه کودک شامل “چرا؟” و ” این چیه؟”، با رشد مهارت های زبانی پیچیده تر می شود. ” این صدای چیه؟” یا ” اگر ماشین از جاده خارج بشه، چه اتفاقی می افته؟”

سعی کنید سوالات کودک را به سرعت و با جملات کامل و ساده پاسخ دهید. ” پرنده ها بال دارند که آنها را در آسمان بالا نگه می دارد”. پاسخگویی شما باعث تشویق کودک به پرسیدن سوالات بیشتر در آینده می شود و پاسخ هایی که  به کودک میدهید، به او کمک می کند از مثال های شما چگونگی ترکیب جملات را یاد بگیرد. از گفتن “نمی دانم” نترسید و سعی کنید کتابی را در رابطه با سوال کودک پیدا کنید و برایش بخوانید.

کودک شما به همان اندازه که سوال پرسیدن را دوست دارد، از جواب دادن به سوالات هم لذت می برد. وقتی کتاب می خوانید از او درباره تصاویر و یا داستان سوال کنید.

کودکان نوپا مانند بزرگسالان بر اساس برنامه زمانی عمل نمی کنند. حواس کودک به آسانی پرت می شود. او می خواهد جوراب هایش را به تنهایی و بدون کمک شما بپوشد و برایش اهمیتی ندارد که این کار چه قدر زمان می برد. حتی صبورترین والدین هم در این مواقع باید صبر بیشتری به خرج دهند مخصوصا اگر عجله داشته باشند. به جای اینکه از کودک بخواهید عجله کند، از خودتان سوال کنید آیا می توانید به کودک فرصت دهید تا کارهایش را به شیوه خودش انجام دهد. آیا باید همین الان به پارک بروید؟ چند نفس عمیق و آرام به شما کمک می کند آرامشتان را حفظ کنید. حتی می توانید تا ۱۰ بشمارید تا کمی آرام تر شوید. اما وقتی واقعا عجله دارید، می توانید مداخله کنید و کودک را سریعتر آماده کنید.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری