سلامت نسل ها

سال سوم، ماه چهارم، هفته دوم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه چهارم، هفته دوم نوپا


رشد و تکامل

در حالی که  کودک مشغول یادگیری زبان مادری خود است، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا زمان آموزش زبان دوم فرا رسیده است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کودکان زبان های دیگر را در سال های اولیه زودتر فرا می گیرند چون مغز در حال ساختن ارتباطات نورونی جدید است. آنها قادرند صداها و اصوات منحصر به فرد زبان های خارجی را بهتر از نوجوانان و بزرگسالان شنیده و درک کنند. کودکانی که در محیط های دوزبانه رشد می کنند، از هر یک از زبان ها تعداد کمی لغت یاد می گیرند که البته تعداد این لغات با لغاتی که کودکان یک زبانه یاد می گیرند، تقریبا برابر است. تحقیقات نشان داده است کودکان دوزبانه از مهارت های شناختی پایداری برخوردارند.

بهترین شیوه برای یادگیری زبان دوم، گفتگو و مکالمه با کسی است که زبان مادری اوست. کلاس هفتگی و یا آموزش صوتی کمتر موثر خواهد بود زیرا ارتباط و یادگیری رو در رو بیشتر به مغز کمک می کند. اگر کودک به طور مداوم در طول رشد خود با زبان دوم در ارتباط باشد، آن را بهتر به یاد می سپارد. بنابراین آموزش زبان انگلیسی که محدود به ۲ تا ۴ سالگی باشد، در ۱۸ سالگی به آن زبان تسلط نخواهد داشت.

اگر دوست دارید کودک علاوه بر زبان مادری، در معرض زبان دیگری باشد، به دنبال ترجمه کتاب های معروف کودکان به زبان مورد نظرتان باشید تا به همراه کودک بخوانید.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری