سلامت نسل ها

سال سوم، ماه پنجم، هفته اول نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه پنجم، هفته اول نوپا


رشد و تکامل

در این سن کودک شما علاقه بیشتری به ارتباط با کودکان دیگر نشان می دهد.حتی اگر بازی آنها مجادله به نظر می رسد و یا به همدیگر توجهی  نشان نمی دهند اما این دوستی های اولیه برای کودک بسیار واقعی است. این روابط به کودک نوپا کمک می کند مهارت های اجتماعی را تمرین کند و بازی های متنوعی انجام دهد. اگر کودکتان به مهدکودک می رود، احتمالا از همین حالا چند همبازی دارد که مورد علاقه اش هستند. اگر کودکتان تمام روز را در خانه به سر می برد، قرارهای بازی در خانه و یا زمین های بازی فرصت های فوق خوبی برای تعامل کودکان است.

برای پرورش دوستی های اولیه  کودک :

  • قرارهای بازی را با تعداد کمی کودک برگزار کنید. حضور تعداد زیادی کودک در یک محل می تواند باعث جنگ و دعوای کودکان شود. قانون مهم : کودکان در گروه های هم تعداد با سنشان عملکرد خوبی خواهند داشت بنابراین کودک ۲ ساله در گروه ۲ نفره بهترین عملکرد را خواهد داشت.
  • زمان بازی را کوتاه در نظر بگیرید. خصوصا با دوستان جدید، روی زمان بیشتر از نیم ساعت تا یک ساعت حساب نکیند.
  • همبازی های کودک را از سنین مختلف انتخاب کنید. کودک ۲ ساله شما می تواند خیلی چیزها را از کودکان کمی بزرگتر یا کوچکتر از خودش یاد بگیرد.
  • سعی کنید تا حدی که امکان دارد از اسباب بازی استفاده نکیند. دویدن بیرون از خانه یا بازی با اشیا ساده، کودکان را به تعامل با یکدیگر تشویق می کند، بدون اینکه با هم مجادله کنند.
  • از کلمه “دوست” استفاده کنید. در مورد دوستان خودتان و دوستان کودک حرف بزنید : بعد از اینکه از خواب بیدار شوی، دوستت فاطمه اینجا می آید.

 

از تکامل و پیشرفت مهارت های زبانی کودک به نفع خودتان استفاده کنید. او می تواند دستورات ۲ تا ۴ قسمتی را دنبال کند : ” لطفا الان بازی را متوقف کن و اسباب بازی ها را داخل جعبه بریز. حالا برو و کفش هایت را از اتاقت برای من بیاور ” کودک در این سن عاشق کمک کردن به شماست و می تواند مانند یک جفت بازوی جدید برای شما باشد


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری