سلامت نسل ها

سال سوم، ماه پنجم، هفته چهارم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه پنجم، هفته چهارم نوپا

 


رشد و تکامل

کودک نوپا هر روز تعداد زیادی کلمه جدید و معنی آنها را یاد می گیرد. به این علت که در ۲۴ ماهگی، مغز کودک صداهای تازه را با سرعت بیشتری نسبت به قبل پردازش می کند. البته کنار هم قرار دادن این کلمات و ترکیب آنها با گرامر صحیح و ساختن جمله، موضوع دیگری است.

شما مجبور نیستید دستور زبان صحیح را به کودک آموزش دهید. بین ۲ تا ۳ سالگی به شکل خارق العاده ای استفاده صحیح از افعال، صفات، ضمایر، حروف اضافه و همه قسمت های زبان را به سادگی  و با گوش دادن  و تمرین کردن یاد خواهد گرفت. الگوی کلمات و جملات به طور خودکار توسط مغز طبقه بندی و به عنوان منابع آینده ذخیره خواهند شد.

 برخی از تغییرات خارق العاده عبارتند از :

  • استفاده مناسب از ضمایر
  • استفاده از کلمات جمع
  • استفاده از صفات
  • استفاده از افعال استمراری 

قطعا مراقبت شبانه روزی  از کودک  طاقت فرساست. اما کودکان ۱ تا ۲ سال بسیار آسیب پذیر هستند  و حوادثی از قبیل غرق شدن و مسموم شدن  بیشتر کودک را تهدید می کند. اغلب حوادث ناگوار  نه به علت کم دقتی والدین بلکه به دلیل غافل شدن آنها برای یک لحظه اتفاق می افتند. پس خصوصا در زمان هایی که احتمال خطر بیشتری وجود دارد، احتیاط لازم را به عمل بیاورید : صبح ها که برای خروج از خانه عجله دارید، قبل از شام، در مهمانی ها و در سفر و موقعیت هایی از این دست یک لحظه هم از کودک غافل نشوید.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری