سلامت نسل ها

سال سوم، ماه چهارم، هفته سوم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه چهارم، هفته سوم نوپا

 


رشد و تکامل

 بعضی اوقات به نظر می رسد کودکتان تمرکز و سماجت یک دانشمند را دارد. در واقع از دیدگاه رشدی در مرحله ای قرار دارد که رفتارهای مشخصی را بارها و بارها تکرار می کند. اعمال تکراری به بهینه سازی مهارت های حرکتی کودک کمک می کند. به همین دلیل است که نمی تواند از انجام کاری که از او خواسته اید انجام ندهد، دست بکشد.


با اسباب بازی های سوارشدنی و اسباب بازی های کشیدنی یا هل دادنی به کودک کمک کنید تا مهارت های حرکتی درشت را تمرین کند. برای تمرین مهارت های حرکتی ظریف از پازل های چوبی بزرگ، عروسک هایی که لباسشان عوض میشود و زیپ ودکمه دارد و مکعب های خانه سازی قابل اتصال یا غیر قابل اتصال استفاده کنید. حتی شلنگ حیاط که از آن آب می چکد هم می تواند وسیله ای جالب برای بازی کودک باشد و سوالاتی از قبیل ” قطره های آب روی چمن چه شکلی خواهند بود؟روی کفپوش حیاط چطور؟ اگر شلنگ را بالا یا پایین بگیرم چه فرقی می کند؟” را در ذهن کودک ایجاد کند.

 

وقتی کودک نوپایتان هر لحظه با مشکل جدیدی که نیاز به حل کردن دارد، به سراغتان میاید چاره ای جز اختراع ندارید. رشد مهارت های حرکتی ظریف این توانایی را به کودک می دهد تا نواری که پوشک را نگه می دارد، باز کند. می توانید از چسب نواری که باز کردن آن مشکل است، برای بستن پوشک استفاده کنید و کودک ممکن است خیلی زود دست از تلاش بکشد. 


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری