سلامت نسل ها

سال سوم، ماه چهارم، هفته چهارم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه چهارم، هفته چهارم نوپا


رشد و تکامل

خواندن  و تکرار دوباره و دوباره یک کتاب و دیدن شخصیت های و موضوعات آشنا در دنیای ناشناخته برای کودک نوپا بسیار خوشایند است. علاوه بر این دوباره خوانی کتاب ها از لحاظ شناختی و زبانی نیز برای کودک سودمند است. دوباره خوانی به کودک ۲ ساله کمک می کند میان کلماتی که میشنود و تصاویری که می بیند، ارتباط برقرار کند که به نوعی آمادگی خواندن است که در چند سال آینده بسیار مفید خواهد بود. شنیدن جملات تکراری به کودک کمک می کند دستور زبان را نیز فرا گیرد. کودکتان همچنین با کسب توانایی پیش بینی آنچه در صفحه بعد خواهد دید، اعتماد به نفس بیشتری کسب خواهد کرد.

به کودک اجازه انتخاب دهید. حتی اگر داستان قدیمی و تکراری است، نارضایتی و کسالتتان را پنهان کنید و آن را دوباره برای کودک بخوانید. سعی کنید مجموعه ای متنوع و جذاب از کتاب های کودکان را با سر زدن به کتابخانه ها یا کتاب فروشی ها داشته باشید زیرا به زودی کودک کتاب جدیدی را به مجموعه مورد علاقه اش اضافه خواهد کرد.

 

بر روی موضوعات مهم تمرکز کنید و از موضوعات کم اهمیت و یا موضوعاتی که در آنها بازنده خواهید بود، صرف نظر کنید. در خصوص کودکان نوپا، جنگ بر سر قدرت بی فایده خواهد بود. کودکتان در حال یادگیری این موضوع است که می تواندخواسته ها و اراده اش را اعمال کند. اگر مواظب نباشید ممکن است در یک دور تکرار گرفتار شوید. محدودیت ها و انتظاراتتان از کودک را به صورت شفاف مشخص کنید. تصمیم بگیرید کدام قوانین از اهمیت بیشتری برخوردارند. مثلا “زدن ممنوع” یا “پرت کردن غذا ممنوع” قوانینی هستند که تحت هر شرایطی باید اجرا شوند و باید از تمام کسانی که به نوعی در نگهداری و تربیت کودک دخیل هستند این قوانین را گوشزد کنید اما در مورد مسائل کم اهمیت مانند مقدار سبزیجاتی که کودک در هر وعده غذایی می خورد، پافشاری و اصرار نکنید.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری