سلامت نسل ها

سال سوم، ماه ششم، هفته اول نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه ششم، هفته اول نوپا

 


رشد و تکامل

مجادله میان دو کودک نوپا هنگام بازی بر سر اسباب بازی امری طبیعی است. کودکان در این سن می توانند حس مالکیت شدیدی دارند و مشارکت، مهارتی است که کودک یک تا دو سال آینده به دست خواهد آورد. در این مدت می توانید به او کمک کنید موارد زیر را یاد بگیرد :

  • الگویی برای مشارکت با دیگران باشید و از کلمه “مشارکت” یا “تقسیم کردن” استفاده کنید : “دوست داری شیرینی را با هم تقسیم کنیم؟”
  • جدال کودکان را با گرفتن وسیله ای که بر سر آن دعوا می کنند خاتمه دهید و توجه کودکان را به چیز دیگری پرت کنید: “ماشین باید الان استراحت کند. می خواهید با هم حباب درست کنیم؟”
  • وقتی بچه های دیگر برای بازی می آیند، اسباب بازی های مورد علاقه کودک را پنهان کنید. نباید از کودک توقع داشته باشید به دیگران اجازه بازی با اسباب بازی های مورد علاقه اش را بدهد.
  • برای سرگرم کردن بچه ها فعالیت هایی ترتیب بدهید که هر کودک بتواند به تنهایی در آن مشارکت کند مثل بازی کردن با گل رس یا نقاشی کشیدن
  • وقتی کودک چیزی را با دیگران تقسیم می کند به او پاداش دهید. تقویت مثبت بهترین آموزگار است.

 

با رشد کودک و کسب توانایی او در ابراز و بیان احساساتش، دور ماندن از کودک در زمان خواب سخت تر از گذشته است. جدا شدن کوتاه مدت برای کودک دو ساله خوشایند نخواهد بود اما او در غیاب شما می تواند خودش را سرگرم کند و این تجربه به کودک برای کسب استقلال کمک می کند و به او یاد می دهد که میتواند جدایی های کوتاه مدت را تحمل کند. کودکانی که تجربه جدایی های کوتاه مدت از والدین را دارند، اعتماد به نفس و احساس امنیت بیشتری خواهند داشت چون تجربه خوبی از عدم حضور شما و بازگشتتان دارند. 


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری