سلامت نسل ها

سال سوم، ماه ششم، هفته دوم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه ششم، هفته دوم نوپا


رشد و تکامل

 “دوباره! دوباره!” کوچولوها برای این اصرار دلیل دارند : نشانه اصلی این سن، تکرار است. کودک  شما ممکن است یک غذا را بارها و بارها بخورد، یک دست لباس را هر روز بپوشد یا کارهای تکراری انجام دهد. به یاد داشته باشید او تلاش می کند دنیا را بشناسد و درک کند. تکرار روش او برای کنترل آشفتگی دنیای اطراف و تامین کننده احساس راحتی است.  اگر رفتارهای نامناسب کودک به حد افراط نیست، بهتر است با او مدارا کنید اما اگر درخواست های او بی دلیل یا غیرمنطقی است، با آرامش و جدیت تقاضای او را رد کنید. البته احتمال دارد گرفتار بدخلقی کودک شوید اما اخیرا شما تصمیم گیرنده هستید.

اگر گرفتار هوای سرد و ابری شده اید و نمی دانید کودک را چطور سرگرم کنید، می توانید به یک موزه کودک یا شهربازی های سرپوشیده و یا مغازه های فروش ماهی و آکواریوم سر بزنید.

در خانه هم می توانید بالشتک ها و متکاها را روی هم بریزید و از آن بالا بروید یا یک رومیزی بلند روی میز بیندازید و زیر آن یک خانه درست کنید. با کودک شیرینی بپزید و به کودک اجازه دهید به شما در له کردن، مخلوط کردن و قالب زدن مواد کمک کند یا حتی می توانید با باران رو در رو شوید، لباس مناسب بپوشید و همراه کودک از خانه خارج شوید و به گشت و گذار و کشف چیزهای جدید مشغول شوید.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری