سلامت نسل ها

سال سوم، ماه ششم، هفته سوم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه ششم، هفته سوم نوپا


رشد و تکامل

کودک ۲ ساله چه چیزهایی را به خاطر می آورد؟ ظرفیت حافظه کودک هر روز در حال افزایش است. او در حال شکل دهی شیوه ای از تفکر است که به آن تجسم فضایی یا تفکر نمادین گفته می شود به این معنی که می تواند اشیا را در ذهنش تصور کند. از آنجا که تجربه و عادات کودک، ارتباطات جدیدی را در مغز خلق می کنند، کودک بهتر می تواند این تصاویر را ذهنش ثبت کند. او میتواند شکل عروسکی که گم کرده است، خانه مادربزرگ یا کیک و بستنی که در مهمانی دیروز خورده است را به خاطر بیاورد.

با طرح پرسش در مورد چیزهایی که کودک می داند، به او کمک کنید این خاطرات را بهتر در ذهنش حفظ کند.  از بخواهید جزئیات را هم برایتان شرح دهد. 

وقت حمام می تواند زمانی برای آرامش، بازی و پیوند با کودک باشد. اسباب بازی های پلاستیکی مخصوص حمام را فراموش نکنید. می توانید از ظروف یا پیمانه های پلاستیکی استفاده کنید تا کودک بتوانید آنها را پر و خالی کند و یا یک مهمانی چای خیالی برگزار کنید.

امکان کودکی که تا دیروز از حمام رفتن لذت می برده، به طور ناگهانی و یک شبه از حمام بترسد. اگر کودک شما به شکل غیرمنتظره ای از حمام رفتن اجتناب می کند، می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید :

  • با هم حمام کنید. می توانید او را بغل کنید تا احساس امنیت بیشتری داشته باشد.
  • از دوش استفاده کنید. بعضی از بچه ها ایستادن زیر دوش را دوست دارند.
  • با کف و شامپو، حباب درست کنید. این کار می تواند حواس کودک را پرت کند.
  • از مقدار کمی آب استفاده کنید و هر بار با افزایش احساس راحتی کودک، به میزان آب اضافه کنید.

تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری