سلامت نسل ها

سال سوم، ماه ششم، هفته چهارم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه ششم، هفته چهارم نوپا


رشد و تکامل

آیا متوجه صدای جدید در خانه شده اید؟ صدای آزار دهنده و خسته کننده ای که از دهان کودک خارج می شود! ناله کردن برای کودک ۲ ساله که نصف و نیمه حرف می زند، حکم گریه کردن برای کودکان کوچکتر را دارد که قادر به حرف زدن نیستند. کودک با این شیوه محرومیت و بی تابی اش را نشان می دهد.  اغلب اوقات کودک حتی متوجه ناله کردنش نمی شود. کودک به این شکل، هیجانات و احساساتش را بروز می دهد. ناله کردن می تواند به سرعت تبدیل به یک عادت ناخوشایند شود. پس اگر بتوانید هر چه زودتر این عادت را از بین ببرید، بهتر است.

راهکار اساسی تسلیم نشدن است! اگر کودک برای چیزی ناله می کند و شما حتی برای یکبار تسلیم می شوید منتظر باشید تا دفعه آینده با صدای بلندتر و برای مدت طولانی تری ناله کند چون می داند که امکان دارد شما مانند دفعه قبل تسلیم شوید. 
راهکار دیگر تقلید صدای کودک است تا به او بفهمانید که صدایی که تولید می کند ناخوشایند است. با این روش می توانید ناله های کودک را به خنده تبدیل کنید! یا حتی می توانید به کودک بگویید :” وقتی ناله می کنی متوجه حرفهایت نمی شوم” و با توجه به احساسات کودک، در قالب جملاتی آنچه را که نمی تواند بگوید، بیان کنید :”می دانم الان نمی خواهی بخوابی. تو پر از انرژی هستی اما صدایت گوشهایم را اذیت می کند. می توانیم ۱۰ بار بالا و پایین بپریم و بعد کتاب بخوانیم.” 


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری