سلامت نسل ها

سال سوم، ماه هفتم، هفته اول نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه هفتم، هفته اول نوپا


رشد و تکامل

توقع نداشته باشید که روند رشد کودک همیشه رو به جلو باشد! در همه زمینه هایی که کودک از پیش مهارت های لازم را کسب کرده است، امکان بازگشت مجدد وجود دارد. به طور مثال سرو کله کودکی که اخیرا شب ها به خوبی می خوابید، دوباره در تختخواب شما پیدا خواهد شد و یا کودکی که توالت رفتن را یاد گرفته، ناگهان خودش را خیس می کند.

“بازگشت” به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. بعضی اوقات کودک به قدری درگیر کسب مهارت خاصی می شود که در مورد مهارتهای پیشین پسرفت می کند. استرس ( تعطیلات، پرستار جدید، بازگشت مادر به کار) و ترس (از تاریکی، از جدایی) هم می توانند عامل باشند.

وقتی کودک پسرفت می کند، او را تحت فشار نگذارید و در عوض امنیت و آسایش او را بیش از پیش فراهم کنید. اما اگر شدیدا نگران کودک هستید، مهارت هایی که شامل این پسرفت شده اند را به پزشک کودک اطلاع دهید چون در موارد نادر اختلال فیزیکی هم می تواند عامل از دست دادن توانایی های گذشته باشد.

حتما می دانید کدام راهکارهای تربیتی برای کودک شما مناسب ترند. اما از یک راهکار هیچوقت استفاده نکنید : وسایل مورد علاقه کودک (عروسک، بالشتک و …) را به عنوان تنبیه از او جدا نکند و حتی او را در این مورد تهدید نکنید. این شی نمادی از شماست و به عنوان منبع آسایش و آرامش برای کودک است. مهم نیست چه قدر عصبانی هستنید یا می خواهید چه درسی به کودک بدهید اما مطمئنا نمی خواهید روی چیزی که هسته سلامت روان کودک است، دست بگذارید.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری