سلامت نسل ها

سال سوم، ماه نهم، هفته چهارم نوپا (رشد و نمو کودک)

Rate this post
Rate this post

سال سوم، ماه نهم، هفته چهارم نوپا


رشد و تکامل

کودک شما برای یادگیری و تمرین بعضی از مهارت های اجتماعی به اندازه کافی بزرگ شده است. با استفاده از راهکارهای زیر می توانید به یادگیری این مهارت ها کمک کنید :

وقتی درخواستی از کودک و افراد دیگر دارید، جملاتتان را با “لطفا” یا “امکان دارد” شروع کنید و حتما از جملات “متشکرم” و “ممنون” استفاده کنید. کودک با شنیدن این کلمات از شما الگوبرداری می کند.

مهربان باشید و به کودک اجازه بدهید شما را در حالی که با دیگران مهربان هستید، ببیند.

ارتباط اعمال را با عواقب نمایش دهید. به کودک نشان دهید که یک دسته گل می تواند دیگران را شاد کند و یا گفتن بعضی از کلمات و جملات می تواند دیگران را ناراحت و عصبانی کند.

وقتی کودک خسته یا بیمار است او را سرگرم کنید.

توقعات واقع بینانه از کودک داشته باشید. مطمئنا نمی توانید در این سن از کودک توقع داشته باشید که چنگال را درست دست بگیرد.

افسانه ها و داستان ها می توانند مفاهیم بسیار مهمی را به کودک آموزش دهند اما در عین حال بعضی از این داستان ها می تواند برای کودک ترسناک باشد. آیا برای محافظت از کودک باید از خواندن این داستان ها صرف نظر کنید؟ این مسئله به کودک و داستان بستگی دارد. تعداد زیادی از افسانه ها، مقابله و رویارویی با ترس را به کودک آموزش می دهند و همیشه در جنگ میان خوبی و بدی، خوبی پیروز می شود اما در نهایت می توانید با عوض کردن بعضی قسمت های داستان آن را به شکل ملایم تری بیان کنید.


تغذیه

 


بازی

 


توصیه های مذهبی

 


یک پیشنهاد شاد

 


این مطلب جهت افزایش آگاهی شماست و جایگزین مراجعه به پزشک و درمان پزشکی نمی باشد .

منبع : نی نی سایت www.ninisite.com


مطالب مرتبط :


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری